Inter Cars z nagrodą od „Polityki” | MOTOFAKTOR

Inter Cars z nagrodą od "Polityki"

Inter Cars po raz czwarty został wyróżniony przez "Politykę" Srebrnym Listkiem ESG za efekty działań na rzecz przyjętej Strategii Zrównoważonego Rozwoju.

W tym roku doszło do zmiany w zestawieniu – po 12 latach przyznawania Listków CSR, magazyn „Polityka” postanowił zmienić nazwę wyróżnień na Listki ESG. Ta zmiana jest rezultatem nowych regulacji unijnych, które nakładają bardziej rygorystyczne kryteria dotyczące zarządzania aspektami środowiskowymi, społecznymi oraz zarządczymi.

Łącznie 58 firm otrzymało nagrody w tegorocznej edycji „Listków”, które odbyły się w nowej formule.

Jak deklarują w podsumowaniu zestawienia jego twórcy, „Srebrny Listek ESG „Polityki” otrzymują firmy, które w swojej codziennej działalności operacyjnej deklarują uwzględnianie wszystkich kluczowych rozwiązań zawartych w regulacji CSRD oraz Europejskim Standardzie Raportowania Zrównoważonego Rozwoju lub normie ISO 26000. Firmy te często opierają się o najlepsze lokalne i globalne praktyki zarządcze oraz stosują międzynarodowe standardy. Dodatkowo istotnym elementem ich zarządzania jest system zarządzania etyką oraz najwyższe standardy zarządzania personelem. O efektach swoich działań cyklicznie informują interesariuszy m.in. poprzez raportach pozafinansowych lub zintegrowanych przygotowanych w oparciu o międzynarodowe standardy ujawniania danych”.

Inter Cars został po raz czwarty z rzędu uhonorowany Srebrnym Listkiem Polityki (wcześniej również w latach 2021, 2022 i 2023), co potwierdza zaangażowanie firmy w osiąganie ambitnych celów związanych z zrównoważonym rozwojem i dekarbonizacją. Spółka konsekwentnie realizuje swoje założenia w tym obszarze, prezentując efekty podejmowanych działań w regularnie publikowanych raportach, ocenianych przez zewnętrzne organy certyfikujące.

Źródło: Inter Cars

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).