Opłaty za badania techniczne pojazdów bez zmian | MOTOFAKTOR

Opłaty za badania techniczne pojazdów bez zmian

Ministerstwo Infrastruktury oficjalnie poinformowało, że od 1 lipca br. nie dojdzie do podwyżki opłat za badania techniczne pojazdów. PISKP odpowiedziało na komunikat.

Resort Infrastruktury zamieścił na stronie rządowej oficjalne stanowisko ws. zmian w opłatach za badania techniczne pojazdów, które nie nastąpią w najbliższym czasie. Jak czytamy w komunikacie, nie są w ogóle prowadzone prace w tym kierunku. Jego treść zamieszczamy poniżej:

Do powyższego stanowiska odniosło się już PISKP, które nie pochwala tej decyzji. Pełny komentarz cytujemy poniżej:

„W dniu 26 czerwca br. na stronie Ministerstwa Infrastruktury ukazał się komunikat, informujący, że od 1 lipca br. nie wzrosną opłaty za badania techniczne pojazdów oraz wskazujący, że nie zostały zainicjowane zmiany legislacyjne w tym zakresie.

Jako izba gospodarcza zrzeszająca przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów z dużym smutkiem odbieramy tę informację.

Pragniemy wskazać, że od wielu miesięcy – we wszystkich spotkaniach z osobami odpowiedzialnymi za kwestie opłat za badania techniczne pojazdów – zapewniano nas, że analizy dotyczące wprowadzenia nowego cennika są prowadzone.

Mamy nadzieję, że w jak najszybszym czasie działania Ministerstwa Infrastruktury doprowadzą do zainicjowania konkretnego procesu legislacyjnego.

Z naszej strony, jako izba gospodarcza publicznie deklarujemy, że będziemy cały czas prowadzić intensywne działania, aby doprowadzić do powstania nowego rozporządzenia w tym zakresie.

Deklarujemy także chęć uczestniczenia we wszystkich pracach o charakterze legislacyjnym.”

Widzimy zatem, że kwestia waloryzacji opłat za badania techniczne pojazdów pozostaje bez rozstrzygnięcia, jednak środowisko branżowe jest otwarte na współpracę z organami rządowymi w celu znalezienia rozwiązania.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury/PISKP

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).