PGM zmieniła skład swojego zarządu | MOTOFAKTOR

PGM zmieniła skład swojego zarządu

W środę 26 czerwca br. w Białymstoku odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej (PGM), podczas którego podsumowano działania za 2023 rok, wybrano nowy zarząd oraz przedstawiono plany na przyszłość.

Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) to największa organizacja motoryzacyjna w Polsce, działająca od 8 lat. Zrzesza blisko 80 największych fabryk motoryzacyjnych i firm inżynierskich, odgrywając kluczową rolę w rozwoju polskiego przemysłu motoryzacyjnego na rynkach światowych.

Na Walnym Zgromadzeniu Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej dokonano oceny działań i osiągnięć z poprzedniego roku, oraz wybrano nowy Zarząd na nadchodzącą kadencję. Na stanowisko Prezesa PGM został wybrany Krzysztof Frelek, który pełni również funkcję Prezesa firmy FA Krosno S.A.

„Jestem zaszczycony możliwością objęcia stanowiska Prezesa Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego rynku, dalej rozwijać polską branżę motoryzacyjną i umacniać pozycję PGM nie tylko w Polsce, ale także za granicą jako organizacji wspierającej i promującej działalność Członków Stowarzyszenia. Moje priorytety to działania na rzecz polskich firm, by nadal były postrzegane przez zagranicznych inwestorów jako atrakcyjny partner do współpracy ze względu na opłacalne koszty produkcji. Rozwój współpracy branży motoryzacyjnej ze zbrojeniową i zwiększenie zaangażowania kobiet w naszej organizacji to również cele, które chciałbym realizować” – powiedział Krzysztof Frelek.

Dotychczasowy Prezes PGM, Adam Sikorski, zakończył swoją rolę jako szef Zarządu, jednak nadal będzie zaangażowany w działania Stowarzyszenia jako członek Zarządu.

Adam Sikorski, Właściciel PZL Sędziszów S.A., Prezes i Wspólnik UNIMOT S.A., Prezes Zarządu PGM I i II kadencji, Fot. PGM
Adam Sikorski, Właściciel PZL Sędziszów S.A., Prezes i Wspólnik UNIMOT S.A., Prezes Zarządu PGM I i II kadencji, Fot. PGM

„W dobrze zarządzanej organizacji co pewien czas niezbędne są zmiany, by mogła się rozwijać i jeszcze skuteczniej, z większą energią realizować swoje cele. Stery w PGM przejmuje Krzysztof Frelek, który wnosi do organizacji wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Ze swojej strony deklaruję, że z równym zaangażowaniem jak dotychczas będę działał w Zarządzie na rzecz firm zrzeszonych w PGM” – powiedział Adam Sikorski, Właściciel PZL Sędziszów S.A., Prezes i Wspólnik UNIMOT S.A., Prezes Zarządu PGM I i II kadencji.

PGM stale zwiększa liczbę swoich Członków. Obecnie do stowarzyszenia należy już niemal 80 polskich fabryk motoryzacyjnych z różnych regionów kraju. Rozwój organizacji stanowi szansę na poszerzenie składu Zarządu z 5 do 8 osób. Oprócz Adama Sikorskiego i Krzysztofa Frelka, do Zarządu dołączyli również:

  • Aneta Gorszwa – Prezes i Wspólnik firmy MAGNETIX LAMINATION Sp. z o.o.,
  • Barbara Sztyler – Dyrektor Generalna firmy SIEROSŁAWSKI GROUP, Członek Zarządu PGM II kadencji,
  • Henryk Michalik – Dyrektor Operacyjny firmy MICHAEL Teresa Michalik,
  • Leszek Chyła – Prezes i Wspólnik firmy EFT GROUP Sp. z o.o.,
  • Karol Zielonka – Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Wiceprezes Zarządu PGM I i II kadencji,
  • Piotr Borucki – Prezes i Wspólnik firmy TIP-TOPOL Sp. z o.o., Członek Zarządu PGM II kadencji.

Walne Zebranie Członków Polskiej Grupy Motoryzacyjnej w Białymstoku to również moment podsumowań. Intensywny rok 2023 przyniósł szereg inicjatyw mających na celu wsparcie firm zrzeszonych w PGM oraz zwiększenie ich aktywności na arenie międzynarodowej – realizowanie działań w ramach współpracy z unijnymi instytucjami, decydentami oraz nawiązywanie kontaktów z partnerami biznesowymi. Stowarzyszenie zorganizowało wiele spotkań edukacyjnych i informacyjnych, umożliwiając wymianę doświadczeń na tematy związane m.in. z przestrzeganiem unijnego i krajowego prawa. PGM uczestniczyła także jako partner w międzynarodowym projekcie Rec-N-Comp oraz zorganizowała dla swoich członków 8 misji zagranicznych i 4 wspólne stoiska na branżowych wydarzeniach.

Projekt REC-N-COMP podsumowany

Bartosz Mielecki, Dyrektor Zarządzający PGM, Fot. PGM
Bartosz Mielecki, Dyrektor Zarządzający PGM, Fot. PGM

„Chcielibyśmy kontynuować nasze działania i zintensyfikować je szczególnie w obszarze misji gospodarczych, dzięki którym wymieniamy doświadczenia z zagranicznymi partnerami. Dzięki tym niezwykle cennym kontaktom możemy przenieść na polski grunt nowe rozwiązania, ale jednocześnie podzielić się naszymi osiągnięciami. Zaznaczamy swoją obecność w Europie jako prężnie działające polskie firmy i liczący się gracz na europejskim rynku” – zapowiada Bartosz Mielecki, Dyrektor Zarządzający PGM.

Źródło: PGM

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).