Światowa premiera ID. Buzza z długim rozstawem osi

Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentował 2 czerwca nowego ID. Buzza z długim rozstawem osi. Europejska premiera odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca 2023 r. w Hanowerze.

  • Dzięki ID. Buzzowi z długim rozstawem osi Volkswagen świętuje długo wyczekiwany powrót mikrobusów VW do Ameryki Północnej .
  • Europejska premiera długiego ID. Buzza odbędzie się w dniach od 23 do 25 czerwca podczas VW Bus Festival w Hanowerze.
  • Nowy ID. Buzz z długim rozstawem osi jest jednym z najbardziej przestronnych samochodów elektrycznych – ma miejsca dla siedmiu osób i duży bagażnik.
  • W momencie premiery, ID. Buzz z długim rozstawem osi będzie opcjonalnie dostępny w Europie i w Ameryce Północnej z nowym akumulatorem 85 kWh (netto) i nowym silnikiem elektrycznym o mocy 210 kW.
  • Nowo opracowany panoramiczny szyberdach z elektronicznie sterowanym przyciemnianiem jest największym szklanym dachem kiedykolwiek wyprodukowanym przez Volkswagena.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

 

Model noszący emblemat „Made in Germany” został stworzony z myślą o rynkach Europy, Kanady i USA. W ten sposób mikrobus Volkswagen rozpoczyna swój powrót na rynki Ameryki Północnej. Jego światowa premiera odbędzie się właśnie na kontynencie amerykańskim: 24 czerwca, w surferskim hotspocie Huntington Beach, na Pacific Coast Highway niedaleko Los Angeles. Zostanie tam zaprezentowany w ramach największego w USA festiwalu Volkswagenów mikrobusów, jako hołd dla jego fanów i dla tego kraju.

 

Jednocześnie Ameryka wita ID. Buzza hojnym gestem. Od Nowego Jorku po San Francisco, 2 czerwca będzie w przyszłości obchodzony jako święto: „Dzień Volkswagena mikrobusa”. Premierowe tour ID. Buzza z długim rozstawem osi będzie kontynuowane w Niemczech. Tam pojawi się zaledwie trzy tygodnie później. Data i lokalizacja niemieckiej premiery są dobrane idealnie: 23-25 czerwca na międzynarodowym festiwalu VW Bus Festival w Hanowerze, największym europejskim spotkaniu Volkswagenów mikrobusów.

 

Mikrobus Volkswagena opuścił USA i Kanadę 20 lat temu, wraz z generacją T4. Jednak po dziś dzień, od Nowego Jorku po San Francisco cieszy się kultową popularnością. Generacje T1, T2 i T3 z silnikiem montowanym z tyłu, są nadal powszechnym widokiem na parkingach przy plażach Kalifornii, Florydy, czy Long Island. Dziś Volkswagen ponownie zatacza koło historii i wraz z ID. Buzzem z długim rozstawem osi powraca mikrobusem do Ameryki Północnej – tym razem modelem z elektrycznym napędem na tylne koła.

Volkswagen to niezwykle silna globalna marka ze wspaniałą historią, milionami lojalnych fanów i legendarnymi produktami. Jest to wyraźnie widoczne na największym festiwalu Volkswagenów mikrobusów w USA. Dlatego cieszę się, że zespół Volkswagen Group of America właśnie tu świętuje premierę ID. Buzz z długim rozstawem osi. Dzięki temu modelowi robimy duży krok w kierunku ponownego stania się prawdziwą marką miłości. Thomas Schäfer członek zarządu Volkswagen AG, Brand Group Volume

 

Pablo Di Si, prezes i dyrektor generalny Volkswagen Group of America, podkreśla znaczenie elektrycznego mikrobusa Volkswagena dla rynku amerykańskiego.

ID. Buzz i USA - to idealne połączenie! Mikrobusy Volkswagena mają w USA długą historię i cieszą się statusem prawdziwie kultowych. Naszym dzisiejszym celem jest dalsze wzmacnianie marki Volkswagen w Ameryce. ID. Buzz z długim rozstawem osi jest dokładnie tym modelem, który spełni to zadanie. Pablo Di Si prezes i dyrektor generalny Volkswagen Group of America

 

Lars Krause, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, również mówi, że ID. Buzz to powrót pewnego motoryzacyjnego stylu życia

W USA, Kanadzie i Europie, mikrobus Volkswagen od dziesięcioleci uosabia wyjątkowe podejście do życia. Obraz legendarnego T1 Lightbus w Woodstock jest niezapomniany. DNA tego symbolu wolności żyje w naszym ID. Buzz. To dla nas niezwykle ważne, że możemy teraz zaoferować mieszkańcom Ameryki Północnej nowoczesną, w pełni elektryczną nową edycję ID. Buzz w kultowym designie. Lars Krause członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze

 

Dzięki długości 4962 mm i dzięki maksymalnie siedmiu miejscom siedzącym, duży ID. Buzz jest doskonale przygotowany do premiery w Ameryce Północnej. Daje też większe możliwości europejskim klientom. Dodatkowa długość wynikająca ze zwiększenia rozstawu osi o 250 mm to przestrzeń na trzeci rząd siedzeń, nawet 2469 litrów przestrzeni bagażowej oraz miejsce na nowy, większy akumulator o pojemności 85 kWh (pojemność netto), zapewniający jeszcze większy zasięg.

 

Nowa pompa ciepła zwiększa wydajność pojazdu zimą. Duży ID. Buzz będzie również dostępny z nowym silnikiem elektrycznym o mocy 210 kW (286 KM). Ten elektryczny silnik napędowy zwiększa maksymalną prędkość do elektronicznie ograniczonych 160 km/h (europejski ID. Buzz o mocy 150 kW: 145 km/h).

 

Duży ID. Buzz może osiągnąć prędkość 100 km/h w zaledwie 7,9 sekundy. Ale to nie wszystko: na rok 2024 zapowiedziana została wersja z napędem na wszystkie koła (GTX) o mocy 250 kW (340 KM). ID. Buzz GTX będzie w stanie pokonać sprint od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy, co czyni go idealnym do szybkiego włączania się do ruchu na autostradzie.

 

Inne nowe funkcje dużego elektrycznego Volkswagena mikrobusa to wyświetlacz head-up display, zmodernizowany system infotainment nowej generacji oraz zdalne parkowanie za pomocą smartfona.

 

Nowo zaprojektowany, zaawansowany technologicznie panoramiczny dach z inteligentnym szkłem, przywołuje wspomnienia legendarnego mikrobusa VW Samba z lat pięćdziesiątych XX w. Ma on powierzchnię 1,5 metra kwadratowego i jest największym szklanym dachem w historii Volkswagena. Inteligentne szkło można zmieniać z przezroczystego na nieprzezroczyste i odwrotnie, za pomocą suwaka dotykowego lub asystenta głosowego. Wersje północnoamerykańskie będą również wyposażone w klimatyzowane fotele i podświetlane logo Volkswagena z przodu.

 

Dostawy pierwszych ID. Buzzów w Ameryce rozpoczną się w 2024 roku. Niemal równolegle z wprowadzeniem na rynek w Ameryce Północnej, ID. Buzz z długim rozstawem osi będzie również dostępny w Europie. Podobnie jak Multivan i T6.1, wszystkie ID. Buzzy będą produkowane w głównej fabryce marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze – jednym z najnowocześniejszych zakładów motoryzacyjnych na świecie i siedzibie rodziny mikrobusów Volkswagen.

 

Źródło: Volkswagen

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).