Rekord rejestracji na Kongres Nowej Mobilności! | MOTOFAKTOR

Rekord rejestracji na Kongres Nowej Mobilności!

Już jutro rusza się Kongres Nowej Mobilności 2023. Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem liczby uczestników (ponad 2 tys. przedstawicieli e-mobility).

 

Kongres Nowej Mobilności 2023, który odbędzie się w dniach 26-28 września w Expo Łódź, to wydarzenie skupiające polskich i międzynarodowych interesariuszy sektora zeroemisyjnego transportu. W ramach Kongresu, ponad 300 prelegentów na 6 scenach weźmie udział w debatach, warsztatach i wystąpieniach merytorycznych, omawiając kluczowe tematy, wyzwania i trendy związane z rozwojem nowej mobilności. Równolegle do konferencji w EXPO Łódź odbędą się największe targi zrównoważonego transportu w Europie Środkowo-Wschodniej, na których 150 partnerów i wystawców zaprezentuje swoje produkty i najnowsze rozwiązania z sektora e-mobility.

Silna reprezentacja branży elektromobilności

Udział w KNM 2023 zapowiedzieli polscy i międzynarodowi prelegenci, reprezentujący cały łańcuch wartości sektora nowej mobilności. Wśród nich można wymienić przedstawicieli instytucji unijnych, administracji centralnej oraz samorządowej, placówek dyplomatycznych, przemysłu, trzeciego sektora, a także ekspertów oraz praktyków rynku. Do tej pory na KNM 2023 zarejestrowało się ponad 2 tys. osób z branży zrównoważonego transportu. To zdecydowanie najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych edycji wydarzenia, zwłaszcza że rejestracja na Kongres wciąż pozostaje w toku.

 

O przyszłości sektora transportu musimy rozmawiać z kluczowymi przedstawicielami rynku, dlatego w Kongresie Nowej Mobilności swój udział potwierdzili szefowie resortów rządowych, tacy jak Anna Moskwa (Minister Klimatu i Środowiska) i Waldemar Buda (Minister Rozwoju i Technologii). Obecni będą także włodarze największych polskich miast, m.in. Hanna Zdanowska (Prezydent Miasta Łodzi) oraz Aleksandra Dulkiewicz (Prezydent Miasta Gdańska). Nie zabraknie również Michała Kurtyki, Prezydenta COP24 – mówi Aleksander Rajch, dyrektor ds. relacji zewnętrznych PSPA.

 

W gronie prelegentów znajdują się liderzy biznesu i trzeciego sektora, m.in. Lucie Mattera, Secretary General, Charge Up Europe, i Robert Chryc-Gawrychowski z Northvolt czy Karen Vancluysen, Sekretarz Generalna Polis Network. Obecni będą także William Todts, Executive Director w Transport & Environment oraz przedstawiciele podmiotów unijnych, m.in. Maria Tsavachidis, CEO w EIT Urban Mobility, i Diego Pavia, CEO w EIT InnoEnergy. Cała lista prelegentów Kongresu Nowej Mobilności 2023 to ponad 300 liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności.

Bogaty program

Program KNM 2023 skupia się na najważniejszych trendach i największych wyzwań sektora zrównoważonego transportu w Polsce i Europie. Program wydarzenia obejmuje ponad 100 punktów, takich jak debaty, sesje, panele, warsztaty i wystąpienia. Przykładowo, w ramach okrągłego stołu „E-Mobility Road Map 2035” zostaną omówione cele i instrumenty wsparcia mające przyczynić się do uczynienia z Polski europejskiego hubu produkcyjnego sektora elektromobilności. Z kolei sesja, „The ICE Age is Over”, skupi się na globalnym przejściu na samochody elektryczne i związanych z tym politykach i regulacjach. Nie zabraknie także dyskusji na temat AFIR – nowego europejskiego rozporządzenia dotyczącego rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, elektryfikacji firmowych flot oraz drogowego transportu ciężkiego czy optymalizacji programów wsparcia. Interesariusze będą również debatować o wzmocnieniu pozycji Polski w łańcuchu dostaw sektora bateryjnego, o strefach czystego transportu, wodorze, nowej mobilności miejskiej oraz trendach w obszarze infrastruktury ładowania. Na KNM 2023 obędą się również posiedzenia komitetów merytorycznych PSPA, na których zostaną omówione skonkretyzowane postulaty zmian prawnych wspierających rozwój zrównoważonego transportu w Polsce.

26 września – start KNM 2023!

Jednym z elementów tegorocznej edycji Kongresu będą największe w regionie CEE targi EXPO. Dzięki zaangażowaniu 150 partnerów i wystawców uczestnicy KNM będą mogli zapoznać się nowościami, premierami oraz najważniejszymi trendami technologicznymi ze świata elektromobilności.

 

Uwzględniając potrzeby branży oraz naszych partnerów postanowiliśmy w tym roku stworzyć przestrzeń wystawienniczą, która zostanie podzielona na dwa obszary. Pierwszy z nich, Strefa B2B, to profesjonalna ekspozycja, gdzie dostawcy technologii będą mieli okazję zaprezentować swoje innowacje innym uczestnikom rynku. Drugim obszarem jest Strefa B2C, która umożliwi producentom i dostawcom technologii interakcję z użytkownikami końcowymi. To miejsce, gdzie można pozyskać cenne informacje zwrotne, poznać opinie i zrozumieć oczekiwania potencjalnych klientów – mówi Maciej Gis, kierownik biura komunikacji i rzecznik prasowy PSPA.

 

Strefa Expo KNM 2023 będzie obfitować w prezentacje nowoczesnych pojazdów osobowych i ciężkich. Podczas pierwszego dnia Kongresu zostanie zaprezentowany całkowicie elektryczny Ford Explorer, Hyundai Kona Electric, polski samochód dostawczy – eVAN oraz zeroemisyjny ciągnik siodłowy od IVECO. Na scenie New Mobility Stage zostaną m.in. ogłoszone partnerstwa między PSPA i Volkswagen Financial Services, jak też kolejna edycja studiów „Nowa Mobilność”, realizowanych we współpracy z Politechniką Warszawską.

 

W drugim dniu KNM, czyli 27 września, odbędzie się premiera BMW iX5 Hydrogen, pojazdu zasilanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Volvo Trucks, wraz z partnerami, podsumują rok użytkowania elektrycznego ciągnika siodłowego w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowany raport dotyczący rozwoju rynku elektrycznych maszyn pozadrogowych oraz podsumowanie projektu EV365 – pierwszego w Polsce rocznego badania charakterystyki eksploatacyjnej osobowych samochodów elektrycznych w małym przedsiębiorstwie.

 

Ostatni dzień Kongresu Nowej Mobilności 2023, czyli 28 września, przyniesie kolejne interesujące wydarzenia. Wśród nich wymienić można premierę raportu OTOMOTO dotyczącego rynku elektrycznych samochodów używanych, Ministerstwo Cyfryzacji opowie o przyszłości rejestracji pojazdów, a firma Eleport, partner strategiczny KNM 2023, podzieli się planami rozwoju infrastruktury ładowania w Polsce w najbliższych latach.

Aplikacja mobilna i bilety

Organizatorzy KNM 2023 udostępnili uczestnikom dedykowaną aplikację mobilną o nazwie „Kongres Nowej Mobilności 2023”. Jest ona dostępna na platformach App Store oraz Google Play, co pozwala na wygodne i szybkie korzystanie z jej funkcji. Aplikacja umożliwia użytkownikom zakup biletów wstępu oraz dostarcza najważniejsze informacje na temat konferencji, w tym pełny program wydarzenia. Ponadto, użytkownicy mogą korzystać z funkcji chatu, co pozwala na komunikację z innymi uczestnikami.

 

Osoby zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności wciąż mają możliwość nabycia biletów. Dostępne są dwa ich rodzaje: „Conference & EXPO pass”, który umożliwia uczestnictwo we wszystkich scenach konferencyjnych i przestrzeniach networkingowych oraz „EXPO pass”, który daje dostęp do części targowej. Bilety dostępne są w cenach: 2450 zł netto za „Conference & EXPO pass” oraz 599 zł netto za „EXPO pass”.”

 

Bilety można nabyć TUTAJ.

 

Źródło: PSPA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).