Kongres Nowej Mobilności 2023 już za miesiąc! | MOTOFAKTOR

Kongres Nowej Mobilności 2023 już za miesiąc!

person Adrian Januszkiewicz 25/08/2023

Miesiąc przed rozpoczęciem Kongresu Nowej Mobilności, niemal cała powierzchnia wystawiennicza strefy EXPO (95%) została zarezerwowana – poinformowali organizatorzy.

 

Czwarta edycja Kongresu Nowej Mobilności będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na zaangażowanie ponad 50 strategicznych i merytorycznych partnerów oraz ponad 100 wystawców, którzy wypełnią wewnętrzną i zewnętrzną strefę EXPO (19 tys. mkw.), ale również dzięki uczestnictwu ponad 300 mówców – liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności. Debaty i panele odbędą się na 6 specjalnie przygotowanych scenach.

 

Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA
Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA

Spodziewamy się kilku tysięcy uczestników, osób bardzo często zawodowo związanych z branżą e-mobility w Polsce i Europie, choć nie tylko. Transport ma bowiem kluczowe znaczenie dla całej gospodarki. Podmioty z wielu branż i sektorów nie mogłyby funkcjonować bez flot. A te coraz szybciej się elektryfikują. KNM to miejsce, gdzie firmy mogą budować kompetencje w obszarze zeroemisyjnych technologii i zrównoważonego transportu – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA i Prezydent AVERE.

 

W programie 3-dniowego Kongresu przewidziano ponad 200 aktywności merytorycznych – paneli, sesji, wystąpień. Każda sesja będzie tłumaczona, a Kongres ma wymiar międzynarodowy. Program dostępny jest na stronie wydarzenia.

 

Kongres został objęty patronatem Marosa Sefcovica, Wiceprezydenta KE ds. Zielonego Nowego Ładu. To potwierdzenie kluczowego znaczenia KNM, a także roli, jaką Polska może odegrać w rozwoju zrównoważonego transportu w regionie CEE. Nie tylko miejsce, ale i czas jest szczególny. W 2023 roku wchodzą w życie kluczowe akty prawa unijnego wymagające przebudowy systemu przewozu osób i towarów, w oparciu o pojazdy elektryczne i energię z odnawialnych źródeł, w całej UE. Najwyższy czas na przyspieszenie zielonej transformacji w regionie – mówi Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSPA.

 

Już od pierwszej edycji KNM wyróżniała merytoryka wydarzenia. Potwierdzają to liczne partnerstwa strategiczne z instytucjami unijnymi, m.in. EIT Urban Mobility oraz EIT InnoEnergy. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli Anna Moskwa – Ministra Klimatu i Środowiska, Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii, Michał Kurtyka – Prezydent COP24 i członek rady programowej KNM, Anna Clunes – Ambasador Wielkiej Brytanii, Päivi Maarit Laineaâ – Ambasador Finlandii, a także szefowie i liderzy ChargeUp Europe, Transport&Environment, Clean Air Fund oraz Agora Verkehrswende czy też prezydenci i wiceprezydenci kilkudziesięciu polskich i zagranicznych miast. Biznes będzie reprezentowała bardzo liczna kadra zarządzająca.

 

Cieszymy się, że jak co roku, podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023, Łódź stanie się stolicą elektromobilności. Jest to utrwalenie strategii i działań Prezydent Hanny Zdanowskiej, aby nasze miasto pozostało pionierem zeroemisyjnych trendów i zmian – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łódź – Wieloletnie partnerstwo z PSPA potwierdza również zaangażowanie naszego miasta i innych polskich aglomeracji, by stały się zielone i przyjazne dla mieszkańców, co przybliża nas do osiągnięcia ważnych i potrzebnych celów dekarbonizacji stawianych przez Unię Europejską – dodał Adam Wieczorek.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tegorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności , który odbędzie się w dniach 26-28 września br. w EXPO Łódź, mogą kupować bilety z puli Final Call. Bilet „Conference & EXPO pass” zapewnia dostęp do wszystkich scen konferencyjnych i przestrzeni networkingowych (Poziom 1 i 2), zaś „EXPO pass” umożliwia wstęp na część targową (Poziom 1) i dostęp do wybranych scen. Bilety są dostępne w cenach: 2450 zł netto – „Conference & EXPO pass” oraz 599 zł netto – „EXPO pass”. Dlaczego warto odwiedzić największe w regionie EXPO nowoczesnych technologii w transporcie?

 

Nasi partnerzy zaprezentują najnowsze modele samochodów elektrycznych i wodorowych, zeroemisyjne pojazdy ciężkie i autobusy, elektryczne pojazdy specjalistyczne, także najnowocześniejsze rozwiązania z obszaru infrastruktury ładowania. Zgromadzimy wiodące globalne marki sektora zrównoważonego transportu. Odbędzie się kilkadziesiąt premier motoryzacyjnych – mówi Łukasz Witkowski, Dyrektor Operacyjny PSPA.

 

Bilety można nabyć TUTAJ.

 

Partnerem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl.

 

Źródło: PSPA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).