Nokian Tyres poleca opony Snowproof na zimę | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres poleca opony Snowproof na zimę

Nokian Tyres ma w swojej ofercie szeroką gamę opon zimowych premium linii Snowproof, która powinna odpowiadać potrzebom każdego kierowcy.

 

Spółka Nokian Tyres wynalazła pierwszą na świecie oponę zimową w 1934 roku. Innowacja ta oznaczała prawdziwą rewolucję w bezpieczeństwie jazdy zimą, która trwa w przemyśle samochodowym do dziś.

 

Za opracowaniem każdej nowej opony stoją lata badań i testowania w naszych centrach testowych, jak „Białe Piekło” daleko za kręgiem polarnym w Finlandii albo nasz najnowszy hiszpański ośrodek badawczy „Hakka Ring”. Tutaj wszystkie nasze produkty poddawane są bezlitosnym testom we wszystkich warunkach jazdy, od surowych po zmienne i łagodne, aby spełnić zapotrzebowania wszystkich europejskich kierowców we wszystkich zimowych strefach klimatycznych – mówi Martin Dražík, Product Manager na Europę Środkową w Nokian Tyres.

 

Tegoroczna poszerzona i ulepszona rodzina Nokian Tyres Snowproof została opracowana specjalnie dla kierowców w Europie Środkowej i ma zapewniać równie dobre wyniki na śniegu, mokrym śniegu i w silnym deszczu. Najważniejszą cechą tej rodziny opon jest wysokie bezpieczeństwo w każdych warunkach jazdy – opony zapewniać mają poczucie kontroli i przewidywalności niezależnie od tego, czy jedzie się szybką autostradą, w silnym ruchu miejskim albo malowniczymi alpejskimi drogami.

 

Rodzina opon zimowych Nokian Tyres Snowproof zawiera pięć modeli opon i obejmuje duży wybór rozmiarów – od małych samochodów rodzinnych po duże i ciężkie SUVy i ciężarówki. Nową cechą dla środkowoeuropejskich kierowców jest technologia SilentDrive w wybranych modelach oraz nowy symbol Electric Fit, który może być używany globalnie do komunikacji, że wszystkie nasze opony są kompatybilne z samochodami elektrycznymi.

Opona zimowa Nokian Tyres Snowproof 2, Fot. Nokian Tyres

Nowe opony Nokian Tyres Snowproof 2 dla samochodów pasażerskich i Nokian Tyres Snowproof 2 SUV dla samochodów typu SUV i crossover wyprodukowano tak, by zapewnić najwyższe bezpieczeństwo w sytuacjach, gdy jest najbardziej potrzebne. Oferują innowacyjne połączenie lepszej zimowej przyczepności, stabilności i komfortu jazdy. Właściwości bezpieczeństwa tej linii produktowej to bezpośredni rezultat nowych, zoptymalizowanych projektów bieżników, aktualizacji mieszanek, rygorystycznych testów i nieustannych badań.

 

Technologia pochłaniania dźwięku SilentDrive została zaprojektowana i opracowana dla komfortu jazdy. Wyjątkowo niski poziom dźwięki osiągany jest dzięki dodaniu cienkiej warstwy pianki akustycznej do wewnętrznej wyściółki opony. Technologia ta została wdrożona w produktach odpowiednich dla wszystkich rodzajów napędów, co prowadzi do ograniczenia poziomu hałasu w kabinie do poziomu ciszy samochodów elektrycznych. W samochodach elektrycznych jest to najlepszy wybór dla najbardziej wymagających kierowców.

 

Nowa technologia SilentDrive jest aktualnie dostępna w wybranych rozmiarach dla opon zimowych Nokian Tyres Snowproof 2 SUV. Nasze opony do SUV-ów i pojazdów użytkowych zostały też wzmocnione aramidowymi ściankami bocznymi. To kolejna zaawansowana technologia, jakiej nie oferuje żaden inny producent, a która gwarantuje niezawodną ochronę przed przebiciem lub przecięciem w razie kontaktu z ostrymi kamieniami lub krawężnikami – mówi Dražík.

Opona zimowa Nokian Tyres Snowproof 1 (wcześniej WR Snowproof), Fot. Nokian Tyres

Oprócz nowych modeli opon, rodzina Nokian Tyres Snowproof otrzymała też aktualizacje produktu. Zaktualizowany model, dawniej znany jako WR Snowproof, teraz funkcjonuje na rynku jako Nokian Tyres Snowproof 1. Udoskonalenia w tym modelu opony do samochodu pasażerskiego można odczuć szczególnie podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Stylowa i sportowa Nokian Tyres Snowproof P nadal obsługuje rynek Ultra-High-Performance.

Opona zimowa Nokian Tyres Snowproof P, Fot. Nokian Tyres

Nokian Tyres Snowproof C to bezpieczna opona zimowa zaprojektowana specjalnie dla ciężkich pojazdów komercyjnych. Wyróżnia się szczególnie swoim bezpieczeństwem w warunkach zimowych, komfortem i wytrzymałością. Została zaprojektowana do znoszenia ciężkich ładunków i użytkowania w miarę, jak przybywa kilometrów, oferując w ten sposób znakomitą żywotność.

Opona zimowa Nokian Tyres Snowproof C, Fot. Nokian Tyres

Wszystkie opony zimowe Nokian Tyres oznakowane są symbolem 3PMSF wskazującym, że nadają się do używania w warunkach zimowych. Opony z najdalej wysuniętej na północ firmy oponiarskiej mogą wytrzymać nawet najbardziej wymagające warunki bez obniżenia wyników, zarówno na mokrych, jak i suchych drogach.

 

Aktualny zestaw produktów zimowych Nokian Tyres dostępny jest u wybranych sprzedawców detalicznych. 

 

Źródło: Nokian Tyres

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).