Ogumienie zimowe Nokian WR Snowproof | MOTOFAKTOR

Ogumienie zimowe Nokian WR Snowproof

person Adrian Januszkiewicz 15/03/2019

Firma Nokian Tyres opracowała nową serię opon zimowych - WR Snowproof - z myślą o rynku środkowoeuropejskim.

Nieoczekiwane zmiany pogody to zjawisko występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy. Nokian WR Snowproof to nowe opony zimowe klasy premium stworzone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w czasie podróży. Model ten, według zapewnień producenta, gwarantuje nie tylko doskonałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym, ale także przewidywalne zachowanie oraz większą stabilność auta zarówno na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta oraz malowniczych górskich drogach odpowiadając tym samym na potrzeby kierowców Europy Środkowej.

 

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze właściwości opon, podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach takich jak śnieg na drodze oraz dobra przyczepność na błocie pośniegowym uplasowały się w pierwszej trójce.*

Alpine Sense Grip – Doskonała przyczepność, przyjemne prowadzenie

Nowe Nokian WR Snowproof, jak mówi producent oferują doskonałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym – cecha, której wielu kierowców nie tylko oczekuje ale bardzo często rzeczywiście potrzebuje. Wyjątkową przyczepność ma zapewniać innowacyjna technologia Alpine Sense Grip, a dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki gumowej Alpine Grip opony mają świetnie sprawdzać się zarówno w trudnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Każda lamela i blok bieżnika tej opony pełni określoną funkcję zapewniając bezpieczne i wygodne prowadzenie oraz większą stabilność i pełną kontrolę nawet w nieoczekiwanych sytuacjach. Opony charakteryzują się także niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa oraz zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni, np. w celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem, stanowią dla kierowców spore wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju produktu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, aby działać niczym pasy samochodowe - zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności. Opracowana przez Nokian Tyres technologia Alpine Sense Grip sprawia, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych zapewniając lepszą przyczepność i większa kontrolę nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa. Marko Rantonen Product Development Manager w Nokian Tyres

Nowa opona premium w szerokiej gamie rozmiarów do kupienia już jesienią 2019 r.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach prędkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Producent oferuje także szeroki wybór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres oferuje szeroki wachlarz opon zimowych – w tym popularne Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach rozmiarowych dopasowanych do obecnie dostępnych na rynku modeli samochodów.

 

Opony Nokian WR Snowproof stworzone zostały przez najdalej na północ wysuniętego producenta opon oraz twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – firmę Nokian Tyres, która posiada obecnie ponad 100 patentów na rozwiązania mające zapewniać większe bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

 

*Ankieta dotycząca opon zimowych 2019. Dane na podstawie internetowego badania panelowego przeprowadzonego przez Nokian Tyres we współpracy z firmą badawczą YouGov w okresie od grudnia 2018 r. do stycznia 2019 r. Ankieta przeprowadzona została w pięciu krajach (Niemcy, Francja, Włochy, Polska i Czechy) na próbie 500-2000 respondentów z każdego kraju.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).