Nokian Tyres rozszerza linię opon Snowproof | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres rozszerza linię opon Snowproof

person Redakcja 1/03/2023

Nokian Tyres wprowadza nową główną serię opon zimowych Snowproof, odnawiając swoje portfolio opon zimowych dla Europy Środkowej.

 

 

 

Nowa rodzina opon Nokian Tyres Snowproof została opracowana specjalnie dla kierowców z Europy Środkowej zapewniając bezkompromisowe osiągi na śniegu, błocie pośniegowym i ulewnym deszczu. Najważniejszą cechą tej rodziny opon jest wysokie bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych; opony zapewniać mają kontrolowane i przewidywalne odczucia z jazdy, niezależnie od tego, czy jedzie się szybką autostradą, zatłoczonym ruchem miejskim, czy malowniczymi alpejskimi drogami.

 

Nowe opony Nokian Tyres Snowproof 2 do samochodów osobowych i Nokian Tyres Snowproof 2 SUV do modeli sportowo-użytkowych i crossoverów zostały stworzone aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo w sytuacjach, w których jest ono najbardziej potrzebne. Nowa gama produktów Snowproof oferuje innowacyjne połączenie wysokiej przyczepności zimą, stabilności i komfortu jazdy. Właściwości bezpieczeństwa tej linii produktów są bezpośrednim wynikiem nowych, zoptymalizowanych wzorów bieżników, aktualizacji mieszanek, rygorystycznych testów i ciągłych badań.

Opony zimowe Nokian Tyres Snowproof 2 i Snowproof 2 SUV, Fot. Nokian Tyres

Zima wiąże się z wszelkimi odmianami pogody – od głębokiego, mroźnego lodu, puszystego, błyszczącego śniegu, ciężkiego i wilgotnego śniegu po mokrą i mętną breję. To wszystko są warunki, w których dobrze się czujemy. Nasze doświadczenie opiera się na dekadach badań i testów, począwszy od pierwszej na świecie opony zimowej. Można śmiało stwierdzić, że jesteśmy koneserami zimy – mówi Tommi Alhola, wiceprezes ds. opon do samochodów osobowych na Europę Środkową w Nokian Tyres.

 

Opona zimowa Nokian Tyres Snowproof 1
Opona zimowa Nokian Tyres Snowproof 1, Fot. Nokian Tyres

Oprócz nowych modeli opon, do rodziny Snowproof dołącza aktualizacja produktu. Wcześniej znany jako WR Snowproof, zaktualizowany model kontynuuje na rynku jako Nokian Tyres Snowproof 1. Udoskonalenia tego modelu do samochodu osobowego można odczuć zwłaszcza podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Stylowe i sportowe Nokian Tyres Snowproof P kontynuuje służbę w sekcji Ultra-High-Performance rynku. Ulepszona koncepcja Alpine Sense Grip ma zapewniać najwyższe bezpieczeństwo i niezawodność podczas codziennej jazdy.

 

Nowa gama produktów Snowproof zawiera obszerny wybór ponad 150 produktów obejmujących rozmiary od 15 do 21 cali. Produkty występują w kategoriach prędkości T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Większość produktów ma oznaczenie XL oznaczające najwyższą możliwą nośność w swoim rozmiarze. Nowa gama produktów Snowproof ma być dostępna dla konsumentów jesienią 2023 roku.

Główne innowacje linii Snowproof:

  • Alpine Sense Grip. Wysoka przyczepność zimą na śniegu, błocie pośniegowym i mokrej nawierzchni. Zoptymalizowana konstrukcja bieżnika ma skutecznie usuwać śnieg i błoto pośniegowe spomiędzy opony i drogi, natomiast dopasowane lamele zapewniać doskonałą przyczepność poprzeczną i wzdłużną nawet w głębokim śniegu. Mieszanka Alpine Grip radzić ma sobie z wymagającymi i zimnymi warunkami zimowymi, oferując jednocześnie doskonałe osiągi w łagodniejszej pogodzie w szerokim zakresie temperatur.
  • Dual Zone Safety. Koncepcja Dual Zone Safety składa się z dwóch stref funkcjonalnych. Strefa Grip Zone ma zapewniać imponującą przyczepność zimą, natomiast Handling Zone oferować kontrolę i stabilność.
  • Alpine Grip Compound. Nowa mieszanka bieżnika poprawia właściwości na mokrej nawierzchni, oferując jednocześnie wysokie osiągi w szerokim zakresie temperatur. Niskie opory toczenia generują oszczędności paliwa i ograniczają emisję szkodliwych substancji.
  • Snow Boosters. Poprawiona przyczepność na śniegu. Snow Boosters skutecznie trzymają się nawierzchni podczas jazdy po miękkim śniegu, zapewniając wysokiej klasy przyczepność. Ostry, przypominający piłę wzór boosterów poprawia przyczepność wzdłużną potrzebną do hamowania i przyspieszania.
  • Technologia SilentDrive. Wyjątkowo niski poziom hałasu uzyskano dzięki dodaniu warstwy pianki akustycznej na wewnętrznej wkładce opony. Pianka akustyczna pochłania rezonans z pustej przestrzeni powietrznej opony, co skutkuje obniżeniem poziomu hałasu i zwiększeniem komfortu jazdy.
  • Aramidowe mocne ściany boczne. Trwałość i ochrona w zaskakujących sytuacjach. Mieszanka ścian bocznych zawierająca niezwykle mocne włókna aramidowe jest wyjątkowo trwała i odporna na przebicie. Włókna aramidowe wzmacniają gumę boczną, aby wytrzymała zewnętrzne uderzenia i cięcia.

 

Źródło: Nokian Tyres

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).