Opony zimowe Nokian Snowproof P | MOTOFAKTOR

Opony zimowe Nokian Snowproof P

person Adrian Januszkiewicz 12/03/2020

Nokian Tyres wprowadza nowy model UHP z myślą o środkowoeuropejskich zimach - Snowproof P.

Z ankiety przeprowadzonej przez Nokian Tyres wśród konsumentów wynika, że niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa specjalne opony zimowe za najważniejszy element bezpiecznego wyposażenia samochodu w miesiącach zimowych.

 

Niemal 70% respondentów uznaje przyczepność i prowadzenie w warunkach zimowych za najcenniejsze cechy opony, podczas gdy bezpieczeństwo w sytuacjach ekstremalnych, na przykład na drodze pokrytej śniegiem czy breją, znalazło się w pierwszej trójce.

 

Kierowcy samochodów o wysokich osiągach zwracają szczególną uwagę na przyczepność na suchej nawierzchni, precyzyjne prowadzenie przy dużej szybkości oraz komfort jazdy[1].

Bezpieczeństwo i zrównoważone właściwości jezdne stanowią zawsze główne założenie naszego podejścia do rozwoju produktów. Naszą misją jest zapewnianie klientom bezpiecznej i przewidywalnej jazdy każdego dnia zimy. Podczas opracowywania nowego produktu zimowego klasy Ultra High Performance zwracaliśmy szczególną uwagę na zwiększenie przyczepności na drogach ośnieżonych i mokrych. Marko Rantonen menedżer ds. rozwoju w Nokian Tyres

 

Nowa opona zimowa UHP to rozwinięcie oferty opon zimowych Nokian Tyres na rynku środkowoeuropejskim. Opona Nokian Snowproof P jest oferowana w kategoriach prędkości H (210 km/h), V (240 km/h) oraz W (270 km/h), a wybór rozmiarów obejmuje 55 produktów od 17 do 21 cali.

 

Opony Nokian Snowproof P będą dostępne w sprzedaży jesienią 2020 r. Oferta opon zimowych Nokian Tyres do samochodów osobowych i SUV-ów obejmuje także modele Nokian Snowproof, Nokian WR D4 oraz Nokian WR SUV 4. Właściciele nowoczesnych modeli samochodów znajdą w niej niemal 200 rozmiarów do wyboru.

Główne innowacje:

Koncepcja Alpine Performance

 

Zoptymalizowany wzór bieżnika ma maksymalizować powierzchnię styku między oponą a drogą. Specjalnie dostosowana lamelizacja ma zapewniać doskonałą przyczepność wzdłużną i poprzeczną, umożliwiając bezpieczną i kontrolowaną jazdę.

 

Materiał Alpine Performance został przygotowany na zimę, a ponadto ma sprawdzać się znakomicie w łagodniejszych warunkach pogodowych w szerokim zakresie temperatury. Nowa mieszanka bieżnika ma zwiększać przyczepność na mokrej nawierzchni bez zmniejszania jakichkolwiek zimowych właściwości opony.

 

Snow Claws

 

Chwytaki śniegowe Snow Claws mają skutecznie przywierać do powierzchni podczas jazdy na miękkim śniegu, oferując wysokiej klasy przyczepność podczas hamowania i przyspieszania.

 

Brake i Acceleration Booster

 

Ostry, przypominający piłę wzór booster ma zwiększać przyczepność wzdłużną potrzebną podczas hamowania i przyspieszania.

 

Specjalne rowki zmniejszające poślizg na wodzie i topniejącym śniegu

 

Dostosowane specjalnie rowki mają przyspieszać usuwanie topniejącego śniegu i wody, skutecznie gromadząc i szybko odprowadzając wodę z opony oraz nawierzchni. Polerowane rowki mają przyspieszać też usuwanie wody, zwiększać bezpieczeństwo i pomagać podczas prowadzenia samochodu w deszczu.

 

Matryca wspierająca bloki bieżnika

 

Ma ona zapewniać konsekwentne i przewidywalne prowadzenie po nawierzchni. Opona ma umożliwiać stabilne i łatwe kierowanie zarówno przy dużej szybkości, jak i w trudnych warunkach zimowych.

 

[1] Ankieta dotycząca opon zimowych 2019. Dane pochodzą z ankiety online przeprowadzonej przez Nokian Tyres we współpracy z firmą badawczą YouGov między grudniem 2018 r. a styczniem 2019 r. Pytania zadano grupom respondentów z pięciu krajów (w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech i Czechach) liczącym od 500 do 2000 osób.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).