MEYLE obecne na szczycie COP 27 | MOTOFAKTOR

MEYLE obecne na szczycie COP 27

person Redakcja 14/11/2022

Wśród uczestników szczytu klimatycznego ONZ (COP27) znalazła się firma MEYLE AG, która zabrała głos ws. zrównoważonego rozwoju i wykorzystania plastiku.

 

 

Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatycznych (COP27) odbywa się obecnie w Egipcie, a MEYLE jest tam, aby przedstawić nowe pomysły dzięki własnym staraniom na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zmiana klimatu, transformacja energetyczna, niedobór zasobów, zwiększona świadomość zrównoważonego rozwoju i alternatywne napędy – również dla producentów na niezależnym rynku części zamiennych potrzeba działania nigdy nie była tak wielka jak dzisiaj. MEYLE osiągnęło w tym celu ważny kamień milowy – firma oszczędza 15 ton tworzyw sztucznych rocznie, eliminując nakrętki ochronne z tworzywa sztucznego z drążków osiowych, wahaczy, przegubów kulowych i drążków kierowniczych MEYLE.

 

MEYLE od pewnego czasu rezygnuje z nakrętek ochronnych, które wcześniej stosował w opakowaniach swoich drążków osiowych. Teraz również wahacze, przeguby kulowe i drążki kierownicze będą dostarczane w zoptymalizowanym opakowaniu, dzięki któremu plastikowe zaślepki staną się zbędne. MEYLE dodatkowo oszczędza cztery tony plastiku rocznie, zmniejszając zużycie folii stretch i przechodząc w latach 2018/2019 na papierową taśmę samoprzylepną i koperty wysyłkowe. Dzięki temu MEYLE oszczędza obecnie około 19 ton tworzyw sztucznych rocznie.

 

MEYLE stale współpracuje ze swoimi partnerami nad zwiększeniem wydajności w całym łańcuchu wartości i prowadzeniem działalności w sposób bardziej zrównoważony. Od 2018 roku hamburski producent pracuje nad poprawą swojego śladu węglowego i niedawno zaprezentował na niezależnym rynku wtórnym pierwszą neutralną dla klimatu linię produktów – emisja dwutlenku węgla z części układu kierowniczego i zawieszenia MEYLE HD jest kompensowana we współpracy z ClimatePartner.

 

Marc Siemssen, członek zarządu MEYLE AG 2022
Marc Siemssen, członek zarządu MEYLE AG

Skutki zmian klimatycznych i konsekwencje niszczenia środowiska nie leżą w przyszłości. Musimy kwestionować naszą konsumpcję i nasze dzisiejsze podejście do zasobów. Dlatego firma MEYLE przyjrzała się z bliska wykorzystaniu tworzyw sztucznych jako jednemu z wielu tematów i świadomie eliminujemy je z coraz większej liczby części. Ponadto koncepcja MEYLE HD była od samego początku zrównoważona – zamiast kupowania nowej części, co wiąże się z dużym zużyciem zasobów, pierwszeństwo ma naprawa wykonana przy użyciu części zamiennej, która jest trwalsza niż oryginał – podkreślił podczas szczytu COP27 Marc Siemssen, członek zarządu MEYLE AG.

 

MEYLE przystąpiło w 2021 r. do UN Global Compact, aby systematycznie przyspieszać i stale rozszerzać swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Aktualny Raport o postępach w zakresie praw człowieka i środowiska jest dostępny na stronie internetowej MEYLE CR.

 

Źródło: MEYLE

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).