Zestaw wahaczy poprzecznych Meyle-HD do BMW i Mini | MOTOFAKTOR

Zestaw wahaczy poprzecznych Meyle-HD do BMW i Mini

person Redakcja 16/05/2019

W ofercie Meyle pojawiły się nowe aluminiowe wahacze poprzeczne jakości Meyle-HD, opracowane z przeznaczeniem dla pojazdów BMW i Mini.

Zestaw aluminiowych wahaczy poprzecznych Meyle-HD został opracowany przez inżynierów firmy Meyle w Hamburgu, którzy nadzorowali i kontrolowali ten produkt na każdym etapie – od pierwszego pomysłu aż po etap produkcji i szeroko zakrojonych testów jakościowych. Wynik: kolejne wysokiej jakości rozwiązanie od Meyle, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze w warsztacie.

 

Zgodnie z hasłem “Lepsze od OE” zestaw ten, według zapewnień producenta, przewyższa w wielu punktach swój odpowiednik OE. Zastosowanie wysokiej jakości aluminium daje lepszą wytrzymałość i dłuższą żywotność części. Gładka powierzchnia, którą uzyskuje się dzięki produkcji części z jednego kawałka, nie tylko dobrze wygląda, lecz jest także mniej podatna na pęknięcia. Ponadto aluminium zapewnia bardzo dobrą ochronę przed korozją. Ważący 4,2 kg wahacz jest o prawie 20% lżejszy od odpowiednika OE. Daje to oszczędności nie tylko przy ogólnej masie pojazdu, lecz także w codziennej pracy w warsztacie, przy wysyłce oraz magazynowaniu. Inny szczegół sprawia, że wahacz jest bardzo trwały: powiększony w porównaniu z częścią OE przegub nośny Meyle-HD jest wymienny, dzięki czemu nie trzeba od razu wymieniać całego wahacza, a jedynie poszczególne komponenty, które tego wymagają. Oznacza to oszczędności zarówno dla warsztatu, jak i kierowcy.

 

Wytrzymałość eksploatacyjna nowego wahacza Meyle-HD potwierdzona została w niezależnym badaniu wykonanym przez TÜV NORD na zlecenie Meyle*. Część testowana była w porównaniu z częścią OE. Wahacz Meyle zniósł test w warunkach obciążenia zbliżonych do rzeczywistych bez szkód w przeciwieństwie do swojego odpowiednika OE:

 

Na podstawie przeprowadzonych prób wytrzymałości eksploatacyjnej stwierdzono, że Wahacze poprzeczne Meyle-HD typu 3160500128/HD osiągnęły w porównaniu z wahaczami poprzecznymi trójkątnymi producenta pojazdu pod analogicznymi obciążeniami dynamicznymi oraz w identycznych warunkach ponad dwukrotnie większą liczbę zmian obciążenia, a zatem odznaczają się znacznie wyższą trwałością.

Technologie produkcji przyszłości: wahacz poprzeczny wydrukowany w drukarce 3D jako showcase na targach Automechanika 2018

Jako jeden z wiodących producentów samochodowych części zamiennych Meyle już dzisiaj wykorzystuje wiedzę swoich inżynierów i know-how producenta do tego, aby włączać w procesy projektowania potencjalne przyszłe technologie produkcji i wykańczania. Na targach Automechanika we Frankfurcie firma pokaże w pełni działający i przystosowany do zwykłych obciążeń prototyp wahacza poprzecznego Meyle-HD do samochodów BMW wykonany na drukarce 3D, w przypadku którego osiągnięto kolejną redukcję masy o prawie 30%.

 

Dystrybutorami części MeyleMeyle-HDMeyle-Original i Meyle-PD są Auto Partner S.A. oraz Inter Cars.

 

*Badanie TÜV pojedynczego wahacza poprzecznego Meyle-HD z zestawu dotyczyło wyłącznie kryterium wytrzymałości eksploatacyjnej. Inne kryteria nie były testowane. 

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).