Meyle zaprezentuje nowe i przyjazne dla klimatu rozwiązania warsztatowe | MOTOFAKTOR

Meyle zaprezentuje nowe i przyjazne dla klimatu rozwiązania warsztatowe

person Adrian Januszkiewicz 20/06/2022

Meyle na wrześniowych targach Automechanika zaprezentuje nowości do pojazdów elektrycznych i hybrydowych z linii Meyle-HD, która ma już 20 lat.

 

W 2002 r. firma Meyle powołała do życia linię produktową HD, aby doskonalić technicznie niedopracowane części oryginalne oraz własnymi pracami inżynierskimi sprawiać, aby były bardziej niezawodne, trwałe i ekologiczne. Na te części firma Meyle jako pierwsza na rynku dawała czteroletnią gwarancję i robi to do dzisiaj – to przełom w branży IAM. Od tej pory asortyment części HD cały czas rośnie. Technicznie udoskonalone części zamienne wytrzymują dłużej, dzięki czemu warsztaty oszczędzają czas, a klienci końcowi pieniądze.

 

Obecnie w katalogu Meyle znajduje się ponad 1650 części zamiennych o jakości HD i co roku dochodzą nowe. Wraz ze strategicznym wejściem z rozwiązaniami HD na rynek pojazdów hybrydowych i elektrycznych i zapowiedzią pierwszej na rynku IAM neutralnej dla klimatu linii produktowej w obszarze zawieszenia i układu kierowniczego Meyle wyznacza z okazji jubileuszu nowy kierunek swojego rozwoju. Jest jednym z pierwszych producentów w branży IAM, który zwraca uwagę na przyszłe wymagania klientów i rynku w obszarze zrównoważonego rozwoju i podkreśla znaczenie związków techniki i zrównoważonego rozwoju dla Meyle jako przedsiębiorstwa.

 

Kochamy technikę i umiemy znaleźć nawet drobne słabe punkty – tak opisuje Stefan Bachmann, kierownik sekcji zawieszenia i układu kierowniczego, co kryje się za pojęciem HD. Swój zachwyt pracą, a zwłaszcza pasję do techniki i perfekcji, Bachmann podsumowuje tak – Rozmontować, przeanalizować, zoptymalizować technicznie, przetestować i oddać do produkcji. To nasza wieloetapowa zasada Meyle-HD, której efektem jest nowa część MeyleHD. Po prostu nie potrafimy inaczej, niż przyglądać się dokładnie. Z zasady.

 

Szczególny moment w trakcie skomplikowanego procesu optymalizacji nadchodzi dla inżynierów wtedy, gdy po rozpoznaniu słabego punktu, żmudnym dochodzeniu przyczyn, pracy rozwojowej i licznych testach powstaje pierwszy prototyp. Seryjna produkcja, którą hamburski producent prowadzi w dużej części we własnych zakładach produkcyjnych, i właściwa premiera nie kończą tego procesu. Zawsze jest następne wyzwanie, które motywuje i inspiruje inżynierów. Inne interesujące relacje, wywiady i filmy na temat zasady Meyle-HD i kampanii jubileuszowej będą przez cały jubileuszowy rok publikowane z hashtagiem #HD20YRS na Instagramie, FacebookuLinkedIn i w innych kanałach.

 

Za sprawą naszych nowości i kampanii na rynku będzie bardzo głośno o Meyle-HD. Ta ciesząca się ugruntowaną renomą linia produktowa jest oznaką tego, co zawsze było motorem działania naszego przedsiębiorstwa: pionierskiego ducha, nowatorskiego myślenia i ambicji opracowania zawsze najlepszego produktu dla naszych klientów i warsztatów. Szukanie tego, co najlepsze, jest wpisane w nasze DNA podobnie jak filozofia zrównoważonego rozwoju – mówi dr Karl J. Gaertner, prezes zarządu Meyle AG.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).