Maciej Oleksowicz wyróżniony w zestawieniu „Menedżer Roku 2023”

Maciej Oleksowicz wyróżniony w zestawieniu „Menedżer Roku 2023”

Miesięcznik "Home & Market" opublikował listę najlepszych menadżerów roku 2023. Jednym z wyróżnionych został Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

Home & Market” to miesięcznik gospodarczy dla menedżerów wyższego szczebla. Publikuje zestawienia i analizy branżowe oparte na wynikach finansowych największych firm. Gazeta przedstawiła listę najlepszych menadżerów roku 2023. Wśród nich znalazł się Maciej Oleksowicz. W jego przypadku doceniono „aktywne zaangażowanie w zarządzanie spółką i Grupą Kapitałową Inter Cars, w szczególności w obszarze nowych technologii oraz IT”.

Droga zawodowa Macieja Oleksowicza

Studiował na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytecie Warszawskim na kierunku marketing i zarządzanie. W latach 2010-2011 startował w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy (ERC), a w roku 2012 – w cyklu mistrzostw świata SWRC (FIA Super 2000 World Rally Championship).
W latach 2000-2008 pracował w Inter Cars SA, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie działu części do pojazdów sportowych oraz tuningu. Następnie wdrażał systemy informatyczne ERP, hurtownie danych, rozwiązania logistyczne oraz systemu planowania zapasów magazynowych.

 

Od 2007 roku prowadził działalność gospodarczą związaną z organizacją szkoleń bezpiecznej jazdy i motoryzacyjnych imprez integracyjnych. Dwa lata później poświęcił się obsłudze serwisowej oraz sprzedaży części przeznaczonych do aut rajdowych i wyścigowych.

 

W latach 2001-2015 zasiadał w Radzie Nadzorczej Inter Cars SA. Następnie zaangażował się bezpośrednio i aktywnie w zarządzenie spółką i Grupą Kapitałową, w szczególności w obszarze nowych technologii oraz IT – jako dyrektor ds. strategii IT. Zanim wszedł w skład zarządu, pełnił funkcję prokurenta Inter Cars SA.
W czerwcu 2023 roku został wybrany na dwuletnią kadencję do zarządu Polskiej Rady Biznesu.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).