Fabryka opon Continental z certyfikatem ISCC PLUS

Fabryka opon Continental z certyfikatem ISCC PLUS

person Joanna Piszcz 4/09/2023

Fabryka opon Continental w Lousado w Portugalii otrzymała certyfikat International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS.

 

Fabryka opon Continental w Lousado w Portugalii otrzymała certyfikat International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS. Ten uznawany na całym świecie certyfikat potwierdza zgodność Continental ze specjalnymi standardami zrównoważonego rozwoju w zakładzie w Lousado oraz przejrzystość w zakresie identyfikowalności surowców wykorzystywanych w procesach produkcyjnych.

 

Dzięki certyfikacji surowców Continental może zapewnić pełną identyfikowalność materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Stanowi to kolejny ważny kamień milowy na drodze do uzyskania 100% zrównoważonych materiałów w produktach oponiarskich producenta klasy premium najpóźniej do 2050 roku.

 

W Lousado Continental produkuje model UltraContact NXT, obecnie najbardziej zrównoważoną oponę na rynku. Zawiera ona do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu oraz posiadających certyfikat bilansu masy. Do 28% z nich stanowią materiały z certyfikatem ISCC PLUS, takie jak kauczuk syntetyczny wykonany z biobutadienu lub sadza przemysłowa, której części są wytwarzane z oleju obiegowego.

Certyfikat podkreśla nasze silne zaangażowanie na rzecz większej przejrzystości w całym łańcuchu dostaw, umożliwiając jednocześnie wprowadzanie nowych i bardziej zrównoważonych materiałów. Chcemy, aby reszta naszych fabryk również otrzymała ten uznawany na całym świecie certyfikat. Jorge Almeida Head of Sustainability Tires w Continental

 

ISCC PLUS to uznawany na całym świecie dobrowolny system certyfikacji. Znajduje on zastosowanie w biogospodarce oraz gospodarce o obiegu zamkniętym i certyfikuje niekonwencjonalne surowce, które mogą być wykorzystywane w żywności, paszach, chemikaliach, tworzywach sztucznych czy opakowaniach i tekstyliach. Różne kryteria wymagane do uzyskania certyfikatu ISCC PLUS obejmują identyfikowalność surowców, spełnianie norm środowiskowych, ochronę ekosystemów, zapewnienie zgodności z prawami pracowniczymi i prawami człowieka oraz promowanie zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

Cel najpóźniej do 2050 r.: opony wykonane w całości ze zrównoważonych materiałów

​Continental intensywnie pracuje również nad zamianą jak największej liczby surowców w produkcji na materiały zrównoważone. Surowce, które mogą być wykorzystywane w wytwarzaniu opon w przyszłości, obejmują odpady rolnicze, takie jak popiół z łusek ryżu, guma z mniszka lekarskiego, guma z recyklingu czy butelki PET.

 

Certyfikacja fabryki Continental w Lousado jest kolejnym ważnym krokiem na drodze firmy do wykorzystywania ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu w swoich oponach do 2030 r. oraz do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej do 2050 r. Najpóźniej do 2050 r. wszystkie nowe opony Continental mają być wykonane w 100% ze zrównoważonych materiałów.

Lousado: miejsce z długą historią patrzące w przyszłość

​W zakładzie w Lousado produkowane są opony do samochodów osobowych, maszyn rolniczych i pojazdów terenowych. Z ponad 30-letnią historią w Portugalii, Continental jest niezawodnym partnerem, który ceni swoją historię, ale także angażuje się w innowacje zarówno w produkcji opon, jak i technologii motoryzacyjnej.

 

Źródło: Continental

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).