Continental z nagrodą European Green Award | MOTOFAKTOR

Continental z nagrodą European Green Award

Specjaliści materiałowi Continental zostali wyróżnieni nagrodą European Green Award 2023 w kategorii „Zielony produkt – wnętrze” za materiał skai VyP Coffee.

 

 

Logo European Green Award 2023Wykonana w 65% ze zrównoważonych materiałów oddychająca syntetyczna skóra skai VyP Coffee zachwyciła międzynarodowe jury złożone z ekspertów Europejskiego Instytutu Zrównoważonego Rozwoju (EIAS). Według jury European Green Award, materiał stworzony przez Continental jest wyjątkowym rozwiązaniem, które zostało zrealizowane na skalę przemysłową. W ten sposób nie tylko wdrożono zrównoważony łańcuch wartości, ale także wniesiono istotny wkład w rozwiązanie problemu ekologicznego, ponieważ kawa jest intensywnie spożywanym towarem na całym świecie.

Milion ton fusów z kawy w samych Niemczech

Każdego roku w samych Niemczech produkuje się ok. miliona ton fusów z kawy. Continental wykorzystuje ten cenny ekologiczny surowiec jako alternatywny wypełniacz, aby nadać swojej wysokiej jakości syntetycznej skórze wygląd i właściwości skóry naturalnej. Fusy z trzech filiżanek kawy trafiają na jeden metr kwadratowy skóry VyP Coffee. Pozwala to nie tylko uniknąć produkcji odpadów, ale także tworzenia gazów cieplarnianych, takich jak metan i dwutlenek węgla. Podczas produkcji materiału VyP Coffee (VyP to skrót od hybrydy winylu i poliuretanu), ponad 65% konwencjonalnych surowców chemicznych jest zastępowanych naturalnymi, odnawialnymi i pochodzącymi z recyklingu komponentami.

 

Jury konkursu European Green Award doceniło również zrównoważone podejście Continental do procesu produkcji, w którym jest wykorzystywana w 100% energia odnawialna, w większości samodzielnie wytwarzana, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 70%. W tym aspekcie firma wykazuje praktyczne zastosowanie zrównoważonej komunikacji. Kolejny aspekt zauważony przez jury to spójne, uczciwe i trwałe warunki pracy dla swoich pracowników zapewniane przez Continental.

Zrównoważony rozwój siłą napędową innowacji

VyP Coffee jest uważane za kamień milowy w rozwoju zrównoważonych materiałów, ponieważ łączy w sobie wiele praktycznych właściwości. Opatentowana technologia laif sprawia, że materiał tapicerski jest oddychający, a tym samym zapewnia wysoki komfort siedzenia, nawet podczas długiego użytkowania w niesprzyjających warunkach, takich jak wysoka temperatura czy wilgotność. W hotelach, restauracjach i kawiarniach – w zasadzie wszędzie tam, gdzie ludzie spędzają dłuższy czas – znacznie zwiększa to komfort. Materiał jest wyjątkowy nie tylko ze względu na nietypowe wykorzystanie fusów z kawy jako składnika i zrównoważony proces produkcji, ale także z uwagi na wyjątkową trwałość oraz łatwość pielęgnacji, które również składają się na jego pozytywny profil ekologiczny. Sam produkt posiada niski ślad CO2, co także pozytywnie wpływa na ten aspekt.

 

Nagroda European Green Award wyraża krajowe i międzynarodowe uznanie dla szczególnych osiągnięć firm oraz osób prywatnych. Jury złożone z ekspertów nagradza ekologiczne, transparentne i innowacyjne produkty, zrównoważony design, zielony marketing, a także twórców zmian, którzy wnieśli znaczący wkład na rzecz zrównoważonego rozwoju w Europie. Konkurs European Green Award jest organizowany przez Europejski Instytut Zrównoważonego Rozwoju (EIAS).

Continental w trosce o planetę

Wyróżnienie podkreśla holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju, reprezentowane przez Continental. Firma stale wprowadza do oferty nowe zrównoważone produkty, takie jak przyjazna środowisku opona Continental UltraContact NXT. Została ona wykonana z materiałów odnawialnych, przetworzonych i certyfikowanych według standardu ISCC PLUS, stanowiących nawet do 65% całkowitej zawartości. Połączenie tak wysokiego udziału materiałów zrównoważonych z maksymalnym poziomem bezpieczeństwa i wydajności sprawia, że Continental jest pierwszym producentem wprowadzającym na rynek oponę o wysokim udziale materiałów zrównoważonych, spełniającą jednocześnie maksymalne wymagania etykiety UE dotyczące opon. Wszystkie 19 dostępnych rozmiarów otrzymało najwyższą możliwą ocenę („A”) w zakresie oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).