EV Experience 2023 już za 4 dni | MOTOFAKTOR

EV Experience 2023 już za 4 dni

27 maja na podwarszawskim Torze Modlin rozpoczyna się EV Experience – największy w Polsce, otwarty dla publiczności test aut elektrycznych. Warto tam być!

 

 

W ubiegłorocznej edycji EV Experience wzięło udział ponad 2 tysiące osób, które 34 pojazdami w 2 dni zrealizowały 1,5 tys. przejazdów, pokonując tym samym ponad 5,5 tysiąca kilometrów. W ramach drugiej edycji wydarzenia organizatorzy zaplanowali dla odwiedzających jeszcze więcej jazd testowych oraz dodatkowych atrakcji.

 

Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA
Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA

EV Experience pozwala doświadczyć elektromobilności w praktyce. To bardzo istotne pod kątem przekonywania Polaków do samochodów elektrycznych. Dlatego postanowiliśmy po raz drugi zorganizować to unikalne wydarzenie, podczas którego zaoferujemy pięć torów testowych. To właśnie na nich w ciągu dwóch dni zrealizowanych zostanie ponad 2000 jazd próbnych – podkreśla Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

 

Możliwości usportowionych samochodów elektrycznych będzie można sprawdzić na Torze 1. Ma on 1,2 kilometra długości i 22 zakręty. Z kolei część treningowa – licząca 2,4 kilometra długości – obejmuje 6 modułów szkoleniowych, 4 płyty poślizgowe oraz kurtyny wodne o wysokości 2,5 metra, co pozwoli sprawdzić kierowcom ich umiejętności w trudnych warunkach drogowych. Natomiast na torze off-road’owym nie zabraknie podjazdów, trawersów i zjazdów, które będą poligonem doświadczalnym dla zeroemisyjnych pojazdów terenowych.

 

Możliwość testowania samochodów będzie tylko jedną z wielu atrakcji dostępnych podczas EV Experience. Na miejscu nie zabraknie też sekcji poświęconej mikromobilności, gdzie będzie można testować elektryczne hulajnogi, skutery czy motocykle. Z kolei strefa e-CARGO to idealne miejsce do zweryfikowania wiedzy na temat użytkowania elektromobilnych samochodów dostawczych. Jest to istotne zwłaszcza z perspektywy firm, które są główną siłą nabywczą e-pojazdów z kategorii N1 w Polsce. Dodatkowo w części EXPO zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej na temat infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Rozwój elektromobilności zależy od infrastruktury. Eleport intensywnie się rozwija i dziś w Europie dysponujemy już ponad 300 własnymi punktami ładowania. Podczas EV Experience, wydarzenia promującego elektromobilność i niezbędnego w Polsce, pokażemy nasze rozwiązania i porozmawiamy z każdym zainteresowanym w kontekście budowy i rozbudowy infrastruktury ładowania – podkreśla Janusz Grądzki, CEO firmy Eleport.

 

Drugiego dnia (27.05) EV Experience odwiedzający wydarzenie będą mogli obejrzeć pokazy zorganizowane w ramach EV Show. Podczas półgodzinnej sesji na torze 1 doświadczeni kierowcy wyścigowi udowodnią, że samochody zasilane energią elektryczną mają zdecydowanie większy potencjał do jazdy bokiem (driftu) niż samochody o napędzie konwencjonalnym. Z kolei w sekcji treningowej odbędą się pokazy na płycie poślizgowej wyposażonej w szarpaki.

 

Zwieńczeniem dwudniowego wydarzenia będzie czwarty IV Zlot EV Klub Polska, największej w kraju społeczności użytkowników EV, która liczy już ponad 5 000 osób oraz wyścigi w ramach EV Klub Polska Cup. Chętni, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w rywalizacji, będą mogli spróbować swych sił w tak zwanej „czasówce”. Zwycięzcą zostanie kierowca, który uzyska najlepszy czas przejazdu jednego okrążenia.

 

EV Experience to świetna okazja dla przyszłych i obecnych użytkowników samochodów elektrycznych do zapoznania się i przejechania wieloma różnymi modelami EV. Dodatkowo organizujemy wyścig, w którym nasi klubowicze będą mieli niepowtarzalną okazję sprawdzenia zarówno swoich pojazdów jak i własnych umiejętności na torze wyścigowym – podkreśla Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

 

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena za dzień otwarty to 39 zł (dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilności), korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

 

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05). Drugi dzień wydarzenia (27.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością. To właśnie wtedy zorganizowany zostanie czwarty zlot EV Klub Polska, który zgromadzi setki pojazdów elektrycznych.

 

Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA (FacebookInstagramTwitter i LinkedIn) lub na oficjalnej stronie wydarzenia (evexp.pl).

 

Źródło: PSPA/EV Klub Polska

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).