Skok adrenaliny na EV Experience 2023 | MOTOFAKTOR

Skok adrenaliny na EV Experience 2023

person Adrian Januszkiewicz 18/05/2023

Drift EV czy efektowne manewry na płycie poślizgowej to tylko mała część pokazów EV Show, które będą do zobaczenia podczas EV Experience.

 

EV Experience odbędzie się już 27 maja na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. To największy w Polsce, otwarty dla publiczności, test samochodów elektrycznych. Organizatorzy EV ExperiencePSPA oraz Fundacja EV Klub Polska – zgromadzą w jednym miejscu ponad 70 najnowszych pojazdów zeroemisyjnych dostępnych w Polsce. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia będą pokazy EV Show. Doświadczeni kierowcy sportowi będą udowadniać, że samochody elektryczne mogą być znacznie szybsze i mają zdecydowanie większy potencjał do jazdy bokiem (driftu) niż pojazdy spalinowe. W ramach EV Show odbędzie się również pokaz możliwości samochodów elektrycznych na płycie poślizgowej. Instruktorzy z Toru Modlin zaprezentują pokazową jazdę w sytuacjach awaryjnych oraz udowodnią, jak łatwo można wyprowadzić samochód elektryczny z poślizgu.

 

Jesteśmy na Torze Modlin bardzo dumni, że kolejny raz możemy wziąć udział w tak spektakularnym wydarzeniu, jakim z pewnością jest EV Experience. Na specjalnie przygotowanych torach uczestnicy wydarzenia będą mogli doświadczyć ekstremalnych przyspieszeń w sportowych samochodach zasilanych prądem, jak też przekonać się podczas prób na płycie poślizgowej, że są to pojazdy o wiele bezpieczniejsze i stabilniejsze niż warianty o napędzie spalinowym – mówi Maciej Bocheński, Dyrektor ds. Sportu i Eventów Tor Modlin.

 

W ramach EV Experience odbędzie się również zlot EV Klub Polska. Organizatorzy spodziewają się ponad 200 pojazdów elektrycznych z całego kraju. Klubowicze zyskają szasnę, by przekonać się, który z nich jest najszybszy na torze.

 

Podczas zlotu członkowie EV Klub Polska będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze również we własnych samochodach. O godzinie 16:00 odbędzie się EV Klub Polska Cup, czyli zawody polegające na uzyskaniu najlepszego czasu na torze. Udział w zawodach będzie mogło wziąć 30 klubowiczów, którzy zostaną podzieleni na 5 grup. Kierowcy z każdej z grup będą mieli 10 minut na uzyskanie najlepszego czasu okrążenia – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05 – piątek). Drugi dzień EV Experience (27.05 – sobota) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością.

 

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy odwiedzić stronę www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena na dzień otwarty (27 maja) to 39 zł (dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilności), korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

 

Partnerem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl.

 

Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA (FacebookInstagramTwitter i LinkedIn) lub na oficjalnej stronie wydarzenia (evexp.pl).

Źródło: PSPA/EV Klub Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).