EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław już zakończone | MOTOFAKTOR

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław już zakończone

person Adrian Januszkiewicz 27/06/2022

2 dni wydarzenia, 34 pojazdy do dyspozycji, 27 godzin jazd - to tylko część z liczb, którymi można podsumować EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław.

 

W miniony piątek (24.06) i sobotę (25.06) odbyło się EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. Pierwsze w Polsce wydarzenie w całości poświęcone zeroemisyjnemu transportowi miało miejsce na Torze Modlin i było wielkim sukcesem organizacyjnym. W trakcie dwóch dni (dzień biznesowy oraz otwarty) zgromadzono ponad 2 tysiące gości, którzy mieli do dyspozycji 34 testowe pojazdy elektryczne, za kierownicami których pokonali łącznie ponad 5,5 tysięcy kilometrów w łącznym czasie 27 godzin.

 

Zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Fundację EV Klub Polska pierwsza edycja wydarzenia EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław pokazuje jak duże jest zainteresowanie zeroemisyjnymi pojazdami w Polsce. Jest to również dowód na to, że istnieje duże zapotrzebowanie na tworzenie możliwości testowania pojazdów elektrycznych oraz propagowania w odpowiedni sposób wiedzy na temat elektromobilności – komentuje Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

 

Testy pojazdów to nie jedyne atrakcje, z jakich mogli korzystać uczestnicy. Nie zabrakło licznych pokazów w ramach EV Show, gdzie możliwości pojazdów elektrycznych pokazywał w efektowny sposób Maciej Bocheński, zarządca i instruktor Toru Modlin, który za sterami Tesli Model 3 w efektowny sposób pokonywał zakręty bokiem. Nie zabrakło też pokazu przedstawicieli SuperSoco, którzy z zeroemisyjnych motocykli wyciskali 100% mocy. Ponadto zgromadzeni mogli wysłuchać licznych wykładów w ramach Centrum Edukacji elektromobilni.pl, jak też wywiadów ze znanymi przedstawicielami branży i nie tylko.

 

Podczas EV Experiecne powered by LG Energy Solution Wrocław była też unikalna możliwość dialogu z przedstawicielami koncernów czy firm działających w sektorze elektromobilności. Wśród nich z reprezentanci LG Energy Solution Wrocław – największej firmy w Europie, która na Dolnym Śląsku wytwarza akumulatory trakcyjne dla zeroemisyjnych pojazdów.

 

Dziś już chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, w którym kierunku zmierza branża automotive. Przyszłość motoryzacji wyznaczają dwie wartości – elektromobilność oraz zeroemisyjność. Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu. LG Energy Solution Wrocław jako największy producent baterii litowo-jonowych w Europie z dumą wspiera inicjatywy promujące elektromobilność. Dowodem na to jest znaczna liczba zgromadzonych na Torze Modlin pojazdów posiadająca akumulatory trakcyjne naszej produkcji. To właśnie nasze zeroemisyjne pojazdy otwierały i zamykały paradę aut elektrycznych podczas zlotu na Torze w Modlinie. Jesteśmy dumni, mogąc stać na czele tych, którzy razem z nami walczą o przyszłość elektromobilności – komentuje Agata Marcinkiewicz, Rzecznik Prasowy LG Energy Solution Wrocław.

W sobotę – drugiego dnia wydarzenia – moc atrakcji była jeszcze większa. Była to zasługa m.in. II zlotu pojazdów elektrycznych, zorganizowanego przez Fundację EV Klub Polska. Entuzjaści elektromobilności pojawili się swoimi pojazdami w liczbie 200 sztuk. Niektórzy by stawić się na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław pokonali setki a nawet tysiące kilometrów, czego przykładem jest klubowicz, który przyjechał prosto z Monako. Rekordowa liczba elektrycznych aut wzięła udział w paradzie w sportowej części Toru Modlin.

 

W jednym dniu udało nam się zgromadzić ponad 200 kierowców pojazdów elektrycznych oraz jeszcze większe grono fanów bezemisyjnego transportu. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że e-rewolucja w mobilności nabiera rozpędu. Na Torze Modlin pojawiło się ponad 200 samochodów. Następnie wszystkie auta uczestniczyły w widowiskowej paradzie – powiedział Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

 

Po zakończeniu przejazdu odbyły się pierwsze mistrzostwa EV Klub Polska Cup. W próbie czasowej wystartowało 25 pojazdów. Najlepsze czasy uzyskali kierowcy Tesli Model 3 Performance: Marcin Stefański (1:02,4), Gabor Wnuk (1:09,5) oraz Maciej Drzewiecki (1:11,3).

 

Zainteresowanie wydarzeniem EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, wprost pokazuje, że elektromobilność nie jest rynkową niszą, a tematem, który dosłownie elektryzuje Polaków. Przygotowane aktywności oraz możliwość jazd na torze to unikatowa formuła, którą nie tylko powtórzymy, ale także zwiększymy jej skalę. Naszą ambicją jest pokazywanie, że elektromobilność już dziś pozwala na bezproblemowe poruszanie się po Polsce. Dodatkowo można z niej czerpać frajdę i emocje o jakich do tej pory nie myśleliśmy – podsumowuje Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

  • Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja EV klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), WP Autokult.
  • Partnerem tytularnym wydarzenia był: LG Energy Solution Wrocław.
  • Partnerami strategicznymi byli: Arval, BMW, Eleport, OTOMOTO, Shell Fleet Solutions, Shell Recharge.
  • Partnerami byli: GARO, Green Cell, GreenWay, Hyundai, Impact, KIA, LeasePlan, Nissan, SERES, Volkswagen, Wallbox, AstraZeneca, Natoni.
  • Partnerem medialnym był Motofaktor.pl
  • Wystawcami byli: Alphabet, Innovation Technology, Eprosument, Mercedes-Benz Auto Idea, Rawicom, Renault, Panek Carsharing, ProEV, Webasto, Bawaria Motors, Skoda Auto Szkoła, SuperSoco, Zero Motocycles.
  • Patronat Honorowy udzielili: Wojewoda Mazowiecki, Powiat Nowodworski
  • Patronat Branżowy udzielili: Instytutu Transportu Samochodowego, Sieć Łukasiewicz, Poznański Instytut Technologii, SKFS, V8 Akademia.

 

Źródło: PSPA/EV Klub Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).