EV Experience: elektryczne samochody dostawcze na Torze Modlin | MOTOFAKTOR

EV Experience: elektryczne samochody dostawcze na Torze Modlin

person Joanna Piszcz 10/05/2023

Ponad 70 modeli samochodów elektrycznych będzie można zobaczyć i testować podczas EV Experience w dniach 26 i 27 maja na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi, potrzeba edukacji oraz propagowanie elektromobilności, to główne przyczyny, dla których Fundacja EV Klub Polska oraz PSPA już po raz drugi organizują EV Experience. Pod koniec maja na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się największy w Polsce, otwarty dla publiczności test samochodów elektrycznych. Jest to unikalne pod względem formy wydarzenie, które daje możliwość nie tylko zobaczenia, ale również przetestowania w jednym miejscu większości pojazdów elektrycznych dostępnych na polskim rynku. Każdego dnia na pięciu torach zrealizowanych zostanie ponad 1000 jazd testowych.

Na Torze Modlin pojawi się ponad 60 modeli elektrycznych. Odwiedzający EV Experience będą mogli osobiście sprawdzić osiągi najnowszych i najszybszych „elektryków” oferowanych w Polsce. Nie zapomnieliśmy również o firmach, które planują wprowadzić do floty zeroemisyjne samochody dostawcze. To najszybciej rozwijający się segment polskiego rynku elektromobilności. W 2022 r. liczba nowo zarejestrowanych w Polsce elektrycznych samochodów użytkowych wzrosła ponad dwukrotnie (o 131% r/r). Jan Wiśniewski dyrektor Centrum Badań i Analiz PSPA

 

Pojawienie się Strefy e-Cargo podczas wydarzenia nie będzie przypadkowe. Firmy w Polsce nabywają coraz więcej elektrycznych samochodów dostawczych m.in. ze względu na atrakcyjne warunki dofinansowania z programu „Mój Elektryk”. W przypadku samochodów kategorii N1 wysokość dopłaty może wynieść nawet 70 tys. zł.

 

Za zakupem EV przemawiają także zdecydowanie niższe koszty eksploatacji, czy liczne przywileje takie jak np. prawo do jazdy po buspasach czy możliwość darmowego parkowania w płatnych strefach. Elektryfikacji floty sprzyjają również rosnące zasięgi dostawczych „elektryków”. W opinii analityków samochód, który dziennie przejeżdża do 300 km przez 98% dni w roku, nadaje się do wymiany na model elektryczny.

Rynkowa oferta samochodów dostawczych jest coraz większa. Jak wynika z przygotowanego przez PSPA „Katalogu samochodów elektrycznych”, na koniec 2022 r. na rynku dostępnych było 25 modeli zeroemisyjnych „dostawczaków”. Takie pojazdy na polskich drogach spotyka się coraz częściej. W kwietniu 2023 r. w Polsce było zarejestrowane łącznie ponad 3,5 tys. elektrycznych samochodów użytkowych – to ponad 4 razy więcej niż na początku 2021 r. Podczas EV Experience postanowiliśmy stworzyć dedykowaną strefę, gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą elektrycznych „dostawczaków”. Wśród nich znajdą się zarówno kompaktowe combivany, jak też duże pojazdy dostawcze czy półciężarówki. Maciej Gis kierownik Biura Komunikacji PSPA

 

Odwiedzający Strefę e-Cargo na EV Experience mogą liczyć na szereg rynkowych nowości, w tym całą gamę elektrycznych, dostawczych Mercedesów, Volkswagena ID.Buzza czy pojazdy od Foton Motor, marki założonej w 2021 r. (na podstawie umowy zawartej pomiędzy Grupą Zasada a Foton Motor w Makowie Mazowieckim powstał zakład montażowy tych samochodów).

 

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05 – piątek). Drugi dzień EV Experience (27.05 – sobota) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością.

 

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy odwiedzić stronę www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena na dzień otwarty (27 maja) to 39 zł (dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny).

 

Dla Czytelników Motofaktor.pl mamy kod rabatowy na zakup biletów na wydarzenie:

 

ev experience kod rabatowy

 

Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilności), korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

 

Uczestnicy będą mogli być również świadkami największego w Polsce zlotu samochodów zeroemisyjnych oraz wyścigów kierowców aut elektrycznych. Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA (Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn).

 

Źródło: PSPA

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).