IV Zlot EV Klub Polska podczas EV Experience | MOTOFAKTOR

IV Zlot EV Klub Polska podczas EV Experience

person Adrian Januszkiewicz 16/05/2023

Już 27 maja podczas EV Experience odbędzie się IV zlot pojazdów elektrycznych, organizowany przez EV Klub Polska. Zgromadzi się ich ponad 200.

 

EV Experience to druga edycja największej elektromobilnej imprezy, organizowanej przez Fundację EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Partnerem tytularnym wydarzenia jest Visa, jeden ze światowych liderów płatności cyfrowych. Wizytówką majowego wydarzenia będzie nowoczesna i unikalna formuła, która w porównaniu do zeszłorocznej edycji wprowadza jeszcze więcej torów testowych, a tym samym przejazdów autami elektrycznymi, których liczba przekroczy 2000. To przełożyć ma się na większe możliwości testowania przez uczestników zróżnicowanej oferty pojazdów.

 

Płynne przejście na pojazdy elektryczne i ich popularyzacja wśród konsumentów powinny być wspierane przez branżę technologii EV, a także przez regulatorów rynku i decydentów – powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa – W Visa dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru. Chcemy pomagać współtworzyć rozwiązania odpowiadające ich potrzebom oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. EV Experience jest wydarzeniem, które może przyczynić się do popularyzacji tych rozwiązań i stać się wiodącym wydarzeniem dla całej branży.

 

Kolejnym istotnym punktem sobotniego wydarzenia będzie wyścig „EV Klub Polska Cup”. Chętni, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w rywalizacji, będą mogli spróbować swych sił w tak zwanej czasówce. Zwycięzcą zostanie kierowca, który uzyska najlepszy czas przejazdu jednego okrążenia. Z kolei w specjalnie przygotowanej strefie mikromobilności dla gości będą dostępne urządzenia wpisujące się w modny trend mikromobilności, czyli elektryczne skutery, hulajnogi oraz rowery. 27 maja odbędzie się również IV Zlot EV Klub Polska, największej społeczności użytkowników EV, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia.

Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, chcemy zgromadzić rekordową liczbę elektrycznych samochodów w jednym miejscu. Jednak nie chodzi tutaj tylko o liczby. EV Experience to świetna okazja dla przyszłych i obecnych użytkowników samochodów elektrycznych do zapoznania się i przejechania wieloma różnymi modelami EV. Dodatkowo jako klub organizujemy wyścig, w którym nasi klubowicze będą mieli niepowtarzalną okazję sprawdzenia zarówno swoich pojazdów jak i własnych umiejętności na torze wyścigowym w kontrolowanych warunkach. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji i zainteresowaniu wydarzeniem w tym roku, liczymy na rekordową frekwencję podczas zlotu – ponad 200 aut elektrycznych naszych klubowiczów – podkreśla Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska.

 

Zeszłoroczny zlot przyciągnął entuzjastów elektromobilności, którzy pojawili się swoimi pojazdami w liczbie 200 sztuk. Niektórzy, by stawić się na EV Experience, pokonali setki a nawet tysiące kilometrów, czego przykładem jest klubowicz, który przyjechał prosto z Monako. Rekordowa liczba elektrycznych aut wzięła udział w paradzie w sportowej części Toru Modlin. Nie zabrakło też pierwszych mistrzostw EV Klub Polska Cup. W próbie czasowej wystartowało 25 kierowców. Najlepsze czasy uzyskali kierowcy: Marcin Stefański (1:02,4), Gabor Wnuk (1:09,5) oraz Maciej Drzewiecki (1:11,3).

 

Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA
Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA

Zainteresowanie zeszłoroczną edycją wydarzenia EV Experience, wprost pokazuje, że elektromobilność nie jest rynkową niszą, a tematem, który dosłownie elektryzuje Polaków. Przygotowane aktywności oraz możliwość jazd na torze to unikatowa formuła, którą nie tylko powtórzymy, ale także zwiększamy ich skalę. Już teraz na rynku dostępnych jest 108 modeli samochodów elektrycznych – wynika z katalogu Pojazdów Elektrycznych. Naszą ambicją jest pokazywanie, że elektromobilność już dziś pozwala na bezproblemowe poruszanie się po Polsce. Dlatego zaoferujemy uczestnikom możliwości testowania znakomitej większości z dostępnych aut na rynku – podkreśla Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

By wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i zakupić bilet wstępu. Cena za dzień otwarty to 39 zł (dzieci do lat 16 mają wstęp bezpłatny). Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref (EXPO, e-CARGO, Mikromobilności), korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

 

EV Experience odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05). Drugi dzień wydarzenia (27.05) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl.

 

Najważniejsze informacje o drugiej edycji EV Experience można na bieżąco śledzić na oficjalnych profilach EV Klubu Polska oraz PSPA (Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn) lub na oficjalnej stronie wydarzenia (evexp.pl).

 

Zobacz, jak było w ubiegłym roku:

Źródło: PSPA/EV Klub Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).