Zmiany w umowie między Delphi Technologies a BorgWarnerem | MOTOFAKTOR

Zmiany w umowie między Delphi Technologies a BorgWarnerem

person Adrian Januszkiewicz 7/05/2020

Delphi Technologies i BorgWarner ogłosili zmiany niektórych warunków ostatecznej umowy transakcyjnej, którą pierwotnie  obie firmy zawarły w styczniu.

Poprawka stanowi rezolucję w stosunku do wcześniejszego twierdzenia BorgWarnera, że Delphi Technologies istotnie naruszyło ostateczną umowę transakcyjną, wykorzystując swój kredyt odnawialny w wysokości 500 milionów USD, co Delphi Technologies zakwestionowało stwierdzając, że BorgWarner bezzasadnie odmówił i uwarunkował swoją zgodę.

 

Zgodnie z warunkami poprawki, która została zatwierdzona przez zarządy obu firm, BorgWarner wyraża zgodę na niedawne wykorzystanie kredytu przez Delphi Technologies. Zmieniona umowa transakcyjna przewiduje również nowe warunki zamknięcia, wymagające, aby w momencie zamknięcia transakcji łączna kwota niespłaconych pożyczek odnawialnych Delphi Technologies nie przekraczała 225 milionów USD, a saldo środków pieniężnych nie przekraczało 115 milionów USD i wskaźnik długu netto do skorygowanej EBITDA nie przekraczał określonego progu.

 

W ramach rozstrzygnięcia sporu strony uzgodniły również zrewidowany kurs wymiany, zgodnie z którym akcjonariusze Delphi Technologies otrzymają 0,4307 akcji zwykłych BorgWarnera za każdą akcję Delphi Technologies. Oznacza to 5% zmniejszenie stosunku wymiany wobec zapisów w pierwotnej umowie. Zgodnie ze zmienionymi warunkami obecni akcjonariusze BorgWarner i Delphi Technologies będą posiadać, odpowiednio, około 85% i 15% pozostałych akcji połączonej spółki po zakończeniu transakcji. Wszystkie pozostałe warunki pierwotnej ostatecznej umowy transakcyjnej pozostają zasadniczo takie same.

 

BorgWarner nie uważa, że skorygowany kurs wymiany lub potencjał dodatkowego zadłużenia w Delphi Technologies przy zamknięciu znacząco zmieniają jego poglądy na temat oczekiwanych perspektyw finansowych połączonej spółki. BorgWarner zamierza zaktualizować ogólny profil finansowy i perspektywy połączonej spółki w momencie zamknięcia lub w jego pobliżu.

 

Zespoły planowania integracji pracują w celu zamknięcia transakcji, która ma nastąpić w drugiej połowie 2020 r., pod warunkiem zatwierdzenia przez akcjonariuszy Delphi Technologies, otrzymania wymaganych zgód regulacyjnych i spełnienia innych warunków zamknięcia.

 

Źródło: Delphi Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).