Delphi Technologies wprowadza oszczędności | MOTOFAKTOR

Delphi Technologies wprowadza oszczędności

person Adrian Januszkiewicz 1/04/2020

Co dalej z umową o przejęciu Delphi Technologies przez BorgWarner?

Delphi Technologies informuje, że wdraża działania służące wprowadzeniu oszczędności, biorąc pod uwagę bezpośredni wpływ pandemii koronawirusa na działalność firmy. Obejmuje to m.in. starania uzyskania dostępu do wsparcia rządowego w krajach operacyjnych, dokonywanie tymczasowych zwolnień, przenoszenie pracowników do pracy w niepełnym wymiarze godzin i redukcje wynagrodzeń w całej organizacji.

 

Firma Delphi Technologies stwierdziła również, że rozważne i w najlepszym interesie spółki i jej akcjonariuszy jest wykorzystanie pełnej kwoty kredytu odnawialnego w wysokości 500 milionów USD, aby zapewnić spółce najlepszą pozycję w obecnych warunkach rynkowych. Ten środek ostrożności jest spójny z działaniami podejmowanymi przez firmy ze wszystkich branż, niezależnie od tego, czy mają natychmiastowe wymogi płynności gotówkowej.

 

W wyniku tej decyzji Delphi Technologies otrzymał zawiadomienie od BorgWarnera stwierdzające, że spółka istotnie naruszyła Umowę Transakcyjną między BorgWarnerem a nią. Decyzja o wykorzystaniu pełnej kwoty kredytu odnawialnego miała zostać podjęta bez uprzedniej pisemnej zgody BorgWarnera. W związku z tym padło ultimatum, że jeżeli naruszenie nie zostanie usunięte w ciągu 30 dni, BorgWarner ma prawo rozwiązać Umowę Transakcyjną. Delphi Technologies kwestionuje twierdzenie BorgWarner, że ten nie wyraził zgody na podjęte przez Delphi kroki.

 

W tej chwili Delphi Technologies zamierza kontynuować negocjacje z BorgWarner w celu rozwiązania tej kwestii. Obie firmy zapewniają, że nadal wierzą w długoterminową strategiczną wartość transakcji i nadal współpracują w celu jej zamknięcia w drugiej połowie 2020 r. Nie można jednak zagwarantować, że obie strony osiągną wspólnie akceptowalne rozwiązanie lub że transakcja zostanie zamknięta.

 

Pod koniec stycznia 2020 r. informowaliśmy, że BorgWarner i Delphi Technologies zawarły umowę, na mocy której BorgWarner przejmie Delphi Technologies w ramach transakcji giełdowej.

 

Źródło: Delphi Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).