II edycja ekowyzwania Continental dla Bałtyku | MOTOFAKTOR

Trwa II edycja ekowyzwania Continental dla Bałtyku

Ruszyła II edycja ekowyzwania Continental. Akcja ma zachęcić jak najwięcej osób do aktywności fizycznej i pomocy Fundacji MARE w zakupie morskiego kosza.
27/06/2023

 

 

 

Ruszyła druga edycja ekowyzwania Continental. Akcja ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej, którą można monitorować za pomocą aplikacji Activy. Każdy pokonany kilometr zostaje przeliczony na konkretną sumę pieniędzy, które po zakończeniu akcji zostaną przekazane Fundacji MARE na zakup morskiego kosza, umożliwiającego zbieranie nawet 1400 kg odpadów bezpośrednio z wody każdego roku.

 

Jak dołączyć do ekowyzwania Continental? To proste: wystarczy zainstalować aplikację Activy na smartfonie, dokonać rejestracji i dołączyć do otwartego wyzwania „Ekowyzwanie Continental dla Bałtyku”. Każdego dnia okazji do aktywności jest wiele: można zamienić windę na schody, spacerować z psem, jeździć na rolkach, rowerze czy grać z dziećmi w piłkę. Dołączyć może każdy, liczy się każdy ruch. Akcja trwa do 22 sierpnia 2023 roku. Na najbardziej aktywnych uczestników czekają specjalne nagrody! Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Bądź aktywny i pomóż Bałtykowi

Co roku do wód mórz i oceanów trafia aż 14 milionów ton plastiku, co równa się zawartości jednej śmieciarki co minutę. Ponad 60% odpadów w tych obszarach stanowi różnego rodzaju plastik. Czy możemy coś z tym zrobić? Warto zacząć od zmiany naszych nawyków, na przykład korzystając z wielokrotnego użytku toreb, rezygnując z napojów butelkowanych PET na rzecz szklanych i świadomie wybierając produkty, które nie są pakowane w folie. Kolejnym krokiem może być dołączenie do ekowyzwania Continental, które już po raz drugi organizowane jest we współpracy z Fundacją MARE.

 

Z całego serca zachęcam do wzięcia udziału w naszym ekowyzwaniu. Wielu z nas uwielbia polskie morze, a sportowe aktywności, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy triathlon, cieszą się coraz większą popularnością. Nasza inicjatywa wspaniale łączy dwa obszary, jakimi są sport i ekologia, oraz może pełnić funkcję motywacji do zwiększonej aktywności fizycznej. Dlatego połączmy nasze siły i razem zróbmy coś dobrego – zarówno dla siebie, jak i środowiska – mówi Ewa Ostapczuk, PR Manager w Continental Opony Polska.

W trosce o środowisko

Kolejna edycja ekologicznego wyzwania Continental podkreśla zrównoważone ambicje firmy, która najpóźniej w 2050 roku zamierza osiągnąć 100% neutralności klimatycznej. Przykładem rozwiązania, które przybliża Continental do osiągnięcia tego celu, jest innowacyjna technologia ContiRe.Tex, dzięki której przy produkcji opon samochodowych wykorzystuje się plastik pozyskiwany ze zużytych butelek PET. Technologia ta zastosowana została m.in. w najnowszej, zrównoważonej oponie Continental UltraContact NXT, wykonanej do 65% z materiałów odnawialnych oraz pochodzących z recyklingu.

 

W ubiegłym roku w ekologicznym wyzwaniu Continental wzięło udział ponad 2500 uczestników, którzy pokonali w sumie ponad 900 tysięcy kilometrów, spalając przy tym łącznie 37 milionów kalorii. Pieniądze, które udało się w ten sposób zebrać, pozwoliły fundacji MARE na zakup kosza morskiego na Morzu Bałtyckim, który został zainstalowany w Gdańsku.

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).