To był tydzień! (43)

To był tydzień! (43)

person Joanna Piszcz 29/10/2023

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 23-29 października 2023 r.

W minionym tygodniu sporo wydarzyło się w obszarze rozwoju ektromobilności. Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego  przyjęła propozycje zaostrzenia unijnych norm emisji CO2 dla nowych pojazdów ciężkich –  autobusów, ciężarówek i przyczep.

 

Orlen Centrum Serwisowe i Ekoenergetyka-Service będą kontynuować współpracę nad rozwojem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w kraju i za granicą.

 

Natomiast firmy Stellantis i Orano zdecydowały o utworzeniu spółki, która zajmie się recyklingiem zużytych akumulatorów EV i złomu z gigafabryk.

 

Stellantis przedstawił Pro One, nową strategiczną ofensywę w branży pojazdów użytkowych, dzięki której chce osiągnąć pozycję światowego lidera.

 

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok na korzyść niezależnych operatorów w zakresie dostępu do informacji przez OBD.

 

Castrol wprowadza w Europie nowe wzory opakowań swoich środków smarnych.

 

A w Polsce – hurtownia motoryzacyjna Hart otworzyła hub w Wieliczce.

 

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).