Castrol wprowadza w Europie nowe opakowania

Castrol wprowadza w Europie nowe opakowania

person Redakcja 27/10/2023

Castrol zaprezentował nowe wzory opakowań swoich środków smarnych o pojemnościach pół litra oraz jednego, czterech i pięciu litrów.

Nowe wzory opakowań środków smarnych Castrol są dostępne dla wszystkich serwisów samochodowych i sprzedawców detalicznych. Wykorzystano w nich do 20% mniej plastiku*. Ich dodatkową zaletą, w porównaniu do poprzednich, jest to, że zajmują mniej miejsca na półce i w transporcie.

 

Wprowadzenie nowo zaprojektowanych butelek to część realizowanej przez Castrol strategii zrównoważonego rozwoju PATH360**, której celem jest ograniczenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla oraz poprawa jakości życia. Wyprodukowanie nowego pięciolitrowego opakowania produktu Castrol wymaga zużycia o 20% mniej plastiku w porównaniu do poprzedniego*. Produkty
w takiej pojemności należą do najlepiej sprzedających się spośród gamy Castrol***.

 

Od 2019 r. nowe opakowania wprowadzono na kilku międzynarodowych rynkach Castrol, w tym w Chinach i Indiach, dzięki czemu firma zużyła o 4000 ton plastiku mniej w porównaniu z produkcją poprzednich opakowań małych produktów****. Szacuje się, że w Europie nowe rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić około 1000 ton plastiku rocznie (łącznie w całym asortymencie)****.

 

Ostre narożniki pięciolitrowych baniek zastąpiono przemyślanymi krawędziami dodającymi im solidności i wytrzymałości, a udoskonalony ogólny kształt opakowania pozwala zmieścić ich więcej na paletach i półkach. Nacisk na optymalizację przestrzeni, widoczny m.in. w przesunięciu uchwytu do narożnika, przekłada się na możliwość umieszczenia obecnie o 28% więcej kartonów z czterolitrowymi opakowaniami na jednej palecie. Podobnie jest w przypadku kartonów z butelkami pięciolitrowymi – zamiast 28 na jednej palecie zmieści się ich teraz 36.

 

Aby chronić integralność produktów i zapewnić klientom dodatkowe potwierdzenie, że butelki zawierają oryginalne środki smarne i płyny Castrol, zastosowano szereg rozwiązań, w tym ułatwiającą stwierdzenie manipulacji nakrętkę z wytłoczonym logo Castrol oraz specjalny zgrzew.

W miarę jak sektor mobilności i szerzej rozumiana branża zmierzają ku przyjaźniejszej dla środowiska przyszłości, klienci oczekują większego wyboru i coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań. Nowe opakowania są spójne z tą ideą oraz z nową tożsamością marki. Wszystko to pokazuje zaangażowanie Castrol w inwestowanie w przyszłość i tworzenie nowych możliwości rozwoju i sukcesu, przy jednoczesnym zaspokajaniu zmieniających się potrzeb naszych klientów. Leszek Radzikowski Sales Director Automotive Central Eastern Europe

 

W miarę jak sektor mobilności i szerzej rozumiana branża zmierzają ku przyjaźniejszej dla środowiska przyszłości, klienci oczekują większego wyboru i coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań. Nowe opakowania są spójne z tą ideą oraz z nową tożsamością marki. Wszystko to pokazuje zaangażowanie Castrol w inwestowanie w przyszłość i tworzenie nowych możliwości rozwoju i sukcesu, przy jednoczesnym zaspokajaniu zmieniających się potrzeb naszych klientów.

 

Więcej informacji o odświeżonych opakowaniach Castrol znajduje się na stronie: https://www.castrol.com/pl_pl/poland/home/castrol-story/next-generation-packs.html

 

* Nowy wzór wprowadzony w Europie w 2023 r. zużywa mniej plastiku wagowo – od 5% (w butelkach jednolitrowych) do 20% mniej (w butelkach pięciolitrowych). Z wyłączeniem opakowań o pojemności pół litra.
** https://www.castrol.com/pl_pl/poland/home/path360.html
*** W 2022 r. Castrol wyprodukował w Europie 11 mln opakowań pięciolitrowych, 8,5 mln czterolitrowych, 38,5 mln jednolitrowych i 270 tys. półlitrowych.
**** W porównaniu z równoważną ilością i asortymentem poprzednich małych opakowań sprzedanych w 2022 r.

 

Źródło: Castrol

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).