Ekoenergetyka i Orlen przedłużają współpracę | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka i Orlen przedłużają współpracę

Orlen Centrum Serwisowe i Ekoenergetyka-Service kontynuują współpracę nad rozwojem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w kraju i za granicą.

 

Ekoenergetyka rozszerza swoją współpracę z Orlen Centrum Serwisowe. Wspólna realizacja projektów ma na celu rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce i za granicą. Już teraz na stacjach Orlen w Polsce działa blisko 130 stacji szybkiego ładowania wyprodukowanych i dostarczonych przez Ekoenergetykę, co stanowi ponad 80% udziału w całej sieci ładowania grupy Orlen. W Niemczech polska spółka technologiczna dostarczyła już 55 stacji. Orlen wytycza ambitne cele na polu elektromobilności, a projektów stale przybywa. Koncern planuje wdrożyć międzynarodową strategię elektromobilności, dążąc do pozycji lidera w tej branży nie tylko w Polsce i w Czechach, ale także w Niemczech i innych europejskich krajach. Realizacja strategii obejmie stworzenie międzynarodowej sieci HUB-ów ładowania wzdłuż tras TEN-T, co oznacza budowę aż 10 tysięcy punktów ładowania do 2030 roku.

Fot. Ekoenergetyka-Polska

Ekoenergetyka-Polska dostarczyła już pierwszą, ultraszybką stację ładowania, z której można korzystać przy autostradzie A1 na stacji MOP Machnacz Południe. Stacja ładująca, o mocy 175 kW, stanowi przełom w dostępie do ładowania dla pojazdów elektrycznych. Dzięki niej kierowcy mogą naładować baterię swojego pojazdu – o pojemności powyżej 70 kWh – od 10 do 80 procent w zaledwie 20 minut.

 

Ta współpraca to znakomity przykład synergii między dwoma liderami branży. Dzięki wspólnym projektom będziemy w stanie dostarczyć jeszcze więcej stacji ładowania dla klientów stacji Orlen w Polsce, Czechach i Słowacji. To ogromny krok w stronę rozwoju niskoemisyjnych środków transportu w naszym kraju – podkreśla Krzysztof Sitko, Dyrektor Operacyjny Ekoenergetyka Serwis.

 

Stacje ładowania, dostarczane przez Ekoenergetykę podłączone są do sieci. Dzięki całodobowemu wsparciu z zaawansowanego centrum zdalnego monitoringu Ekoenergetyki-Service, blisko 60% zgłoszeń dotyczących nieprzewidzianych zdarzeń, obsługiwanych jest z centrum serwisowego w sposób zdalny. Zaawansowane technologie pozwalają na zdalne wykrywanie błędów, co nie tylko znacząco skraca czas reakcji na zgłoszenie, ale także wpływa korzystnie na efektywność działań serwisowych i co istotne na zadowolenie klientów.

 

Co istotne, dzięki dobrze rozwiniętej sieci serwisowej Orlen Centrum Serwisowe wszelkie prace, wymagające natychmiastowego działania bezpośrednio przy stacjach ładowania mogą być zrealizowane w każdym miejscu Polski.

 

Rozwijająca się współpraca to krok naprzód w naszych usługach serwisowych. Połączenie naszych doświadczeń i ekspertyzy dostarczanej przez Ekoenergetykę otwiera nowe możliwości w obszarze elektromobilności, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju i z wartościami firmy – dodaje Sławomir Batko, Prezes Zarządu Orlen Centrum Serwisowe.

 

Poziom polskiej edukacji w dziedzinie e-mobilności rośnie z każdym rokiem, a zarówno użytkownicy, jak i przemysł, dostrzegają potrzebę intensywnej pracy nad dalszym jej rozwojem. Ekoenergetyka postawiła na rozwijanie tej dziedziny poprzez otwarcie nowoczesnego centrum szkoleniowego – Ekoenergetyka Training Center. Dzięki temu jest w stanie dostarczać kompleksowe szkolenia i edukację z zakresu e-mobilności, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów w tej branży. Ekoenergetyka rozwija działalność poprzez partnerską współpracę, szczególnie w zakresie rozwoju sieci serwisowej w Polsce i Europie.

 

Ekoenergetyka-Service to ludzie z pasją. Nasze zobowiązanie i odpowiedzialność za zapewnienie technicznego wsparcia i gwarancji pracy ładowarek dostarczonych przez Ekoenergetyka traktujemy jako misję. Zależy nam na partnerach, którzy posiadają rozwinięte zasoby techniczne, aby zapewnić skuteczną obsługę i naprawy – dodaje Krzysztof Sitko.

 

Dzięki kontynuowanej edukacji i wykorzystaniu technologicznej przewagi, obie spółki wspólnie kształtują przyszłość mobilności, która ma być zarówno ekologicznie odpowiedzialna, jak i komfortowa dla wszystkich.

 

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).