To był tydzień! (2/2024) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (2/2024)

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 8-14 stycznia 2024.
14/01/2024

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia były targi CES 2024 w Las Vegas, gdzie nie zabrakło również przedstawicieli branży motoryzacyjnej.

LG Electronics przedstawiło nową platformę opracowaną z firmą Magna obejmującą ADAS, zautomatyzowaną jazdę (AD) i technologie IVI. Bridgestone i Webfleet ogłosili uruchomienie pierwszej na świecie platformy usług dla pojazdów elektrycznych, łączącą podmioty działające w obszarze zarządzania energią oraz mobilności.

Goodyear i TNO przedstawili wyniki swoich testów z integracji technologii inteligencji opon ze sterownikiem układu ABS pojazdu. Z ZF Goodyear przedstawił wyniki integracji systemów SightLine i cubiX, a także zapowiedział współpracę z TDK Corporation nad rozwojem systemu czujników i technologii inteligentnych opon.

Continental zaprezentował pierwszy na świecie wyświetlacz samochodowy osadzony w przezroczystym krysztale Swarovskiego, Lamborghini zaprezentowało Telemetry X, innowacyjny system monitorujący, który może wdrożyć w swoich autach, Bosch, wraz z Cariad zaprezentował technologię niezbędną do wdrożenia funkcji automatycznego ładowania aut elektrycznych, a ZF pokazał nowy moduł Parking ECU, który umożliwia korzystanie z różnych funkcji automatycznego parkowania w szerszej gamie pojazdów.

Oprócz tego Inter Cars przedstawił swoje wyniki sprzedaży z grudnia 2023 r., a jego prezes Maciej Oleksowicz został wyróżniony w rankingu 30 najcenniejszych prezesów największych spółek notowanych na GPW wg „Rzeczpospolitej”.

Pod znakiem zapytania stanęła też realizacja SCT w Krakowie w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie stwierdził nieważność uchwały ustanawiającej w mieście strefę.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).