EV Services Platform od Bridgestone i Webfleet

EV Services Platform od Bridgestone i Webfleet

Bridgestone i Webfleet uruchamiają pierwszą na świecie platformę usług dla pojazdów elektrycznych, łączącą podmioty działające w obszarze zarządzania energią oraz mobilności.

 • Platforma usług dla pojazdów elektrycznych EV Services Platform łączy floty firmowe z siecią wiodących w branży dostawców usług w celu optymalizacji eksploatacji pojazdów EV.
 • Firmy mogą uzyskać dostęp do rozwiązań z zakresu zarządzania energią, diagnostyki stanu baterii, zarządzania i ładowania pojazdów elektrycznych, wyznaczania tras i planowania operacji flotowych z poziomu jednej platformy.
 • System umożliwia dostawcom z branży mobilności i energetyki współpracę i komunikację, dostarczając flotom usługi oparte na danych w lepszy, szybszy i tańszy sposób.
 • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

 

Bridgestone Mobility Solutions, firma Bridgestone koncentrująca się na rozwiązaniach mobilnych opartych na danych, w tym wiodącym w Europie rozwiązaniu do zarządzania flotą Webfleet, ogłosiła na targach CES 2024 w Las Vegas uruchomienie pierwszej na świecie kompleksowej platformy usług dla flot EV – EV Service Platform.

EV Services Platform to system, który łączy rozwiązania wiodących w branży dostawców mobilności i energii w ramach jednej platformy. Firmy posiadające floty uzyskają dostęp do szerokiej gamy zaawansowanych usług EV łatwiej, szybciej i przy niższych kosztach integracji, przyspieszając elektryfikację floty i optymalizując działania pojazdów elektrycznych.

Platforma tworzy płynne połączenie między poszczególnymi dostawcami usług w oparciu o dane dotyczące floty i zużycia energii. Webfleetrozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą i partner wprowadzający na rynek EV Services Platform, zapewni niezbędne dane dotyczące pojazdów, które wzbogacą usługi dla EV świadczone przez podłączonych do platformy partnerów. Końcowym rezultatem dla flot jest kompleksowe rozwiązanie zapewniające prostą i efektywną drogę do elektryfikacji.

Ten wyjątkowy ekosystem obejmuje sześć kluczowych filarów, dzięki którym klienci z łatwością mogą dobierać idealną konfigurację do realizacji określonych celów związanych z pojazdami elektrycznymi (EV):

 • Urządzenia i oprogramowanie do ładowania: zlecanie ekspertom dostaw infrastruktury do ładowania zgodnie z potrzebami danej floty. Monitorowanie i analiza wydajności prywatnych ładowarek.
 • Inteligentne ładowanie: obniżenie kosztów poprzez unikanie szczytowych poborów i wysokich taryf za pobór energii oraz zmniejszenie emisji poprzez wykorzystanie energii odnawialnych.
 • Zarządzanie energią: eksperckie wskazówki dotyczące infrastruktury energetycznej i efektywnego zarządzania energią w pojazdach i budynkach.
 • Analizy stanu baterii: bezpieczeństwo i niezawodność floty dzięki powiadomieniom o problemach z bateriami. Zwiększanie wartości rezydualnej pojazdów dzięki raportom o stanie akumulatorów.
 • Planowanie: planowanie obsługi zleceń i optymalizacja flot elektrycznych przy uwzględnieniu ograniczeń dotyczących zużycia energii, ładowania, akumulatorów i tras.
 • Zarządzanie flotą: prowadzenie operacji flotowych związanych z pojazdami elektrycznymi w sposób niezawodny i optymalny w oparciu o dostępne w czasie rzeczywistym dane dotyczące pojazdów oraz informacji na temat stylu jazdy kierowców i zużycia energii.

Bridestone grafika

Firmy na całym świecie podejmują wysiłki w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a elektryfikacja jest priorytetem dla wielu flot. Droga do elektryfikacji wiąże się jednak z wyzwaniami – wysokimi inwestycjami, utrzymaniem niezakłóconego funkcjonowania i optymalizacją działalności w celu zwiększenia zasięgu i obniżenia kosztów. Problemy te można rozwiązać tylko wtedy, gdy branża energetyczna i mobilna będą ze sobą współpracować. Dla dostawców usług EV celem jest integracja w skalowalny sposób, aby właściwie sprostać wyzwaniom, przed którymi stoją klienci flotowi. Płynna wymiana danych jest brakującym ogniwem – elementem, który odblokowuje pełną wartość, jaką dostawcy usług energetycznych i mobilności mogą dostarczyć poprzez integrację swoich systemów o wiele głębszą niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego właśnie nasza EV Services Platform stanowi taki przełom. Menedżer floty może przykładowo uzyskać informacje o zasięgu, aby przypisać najbardziej odpowiedni pojazd do wykonania określonego zlecenia. Informacje te mogą być następnie udostępniane dostawcy usług zarządzania ładowaniem, aby określić, który pojazd należy ładować i kiedy, w oparciu o wymagany poziom naładowania baterii i harmonogram pracy.

Taco Olthoff - dyrektor EV Program, Bridgestone Mobility Solutions

Czołowi gracze w branży energii i mobilności łączący swoje usługi EV

Klienci flotowi będą mogli płynnie udostępniać dane między dowolnymi połączonymi dostawcami usług EV, aby usprawnić operacje floty elektrycznej. Użytkownicy będą zawsze mieć pełną kontrolę nad własnymi danymi, decydując, które dane będą udostępniane, kiedy i w jaki sposób.

Wielu znanych dostawców usług energetycznych i mobilności ogłosiło już swoje zaangażowanie w integrację z EV Services Platform w tym roku. Do dostawców tych należą:

Dostawcy usług energetycznych:

 • Eaton: Ekspert ds. zasilania przekształca obiekty w centra energetyczne dzięki EVCI, magazynowaniu i zarządzaniu energią.
 • The Mobility House: Dostawca rozwiązań ładowania 360° dla flot, w tym inteligentnego ładowania i systemu zarządzania energią.
 • VEV: Eksperci od projektowania, budowy i obsługi flot pojazdów elektrycznych w zakresie pojazdów, ładowania i energii.
 • Heliox: Gama szybko ładujących się i skalowalnych rozwiązań dostosowanych do ciężkich pojazdów elektrycznych.
 • CTEK: Wysokiej jakości, bezpieczne ładowarki do pojazdów elektrycznych dostępne od 2009 roku.
 • Bia Power: Prognozowanie, monitorowanie i optymalizacja ładowania pojazdów elektrycznych.
 • Recoy: Firma Heliox, która dostarcza inteligentne rozwiązania w zakresie ładowania i zarządzania energią dla lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych.

Dostawcy usług mobilnych:

 • TomTom: Specjalista w dziedzinie rozwiązań lokalizacyjnych.
 • Simacan: Kompleksowa optymalizacja łańcucha dostaw.
 • Volytica: Diagnostyka baterii niezależna od producenta.
 • Webfleet: Najlepsze w Europie rozwiązanie do zarządzania flotą.
 • Azuga: Wiodące rozwiązania do zarządzania flotą w Ameryce Północnej.

Platforma jest otwarta dla innych partnerów w ekosystemie e-mobilności, a jej celem jest oferowanie flotom pełnego zakresu usług w sposób elastyczny i dostosowany do ich potrzeb biznesowych.

Dostawcy usług dla pojazdów elektrycznych, którzy chcieliby zintegrować swoją ofertę z EV Services Platform i udoskonalić swoje usługi przy użyciu danych flotowych i energetycznych, mogą zostać partnerami EV Services Platform, rejestrując się na: https://www.webfleet.com/en_gb/webfleet/partners/ev-service-network/.

Źródło: Bridgestone, Webfleet

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).