Continental i kryształy Swarovskiego

Continental i kryształy Swarovskiego

Na targach CES w Las Vegas Continental zaprezentował pierwszy na świecie wyświetlacz samochodowy osadzony w przezroczystym krysztale Swarovskiego.

  • Światowa premiera na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas: Continental i Swarovski Mobility prezentują innowacyjny wyświetlacz dla pojazdów klasy premium.
  • Kryształowy wyświetlacz centralny o unikalnej konstrukcji: „unosząca się w powietrzu” zawartość ekranu w precyzyjnie wyciętej kryształowej obudowie.
  • Zaawansowana technologia microLED zapewnia doskonałą jasność i kontrast.
  • Specjalne wyróżnienie za wzornictwo produktów w konkursie CES 2024 Innovation Award Honoree.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

 

Continental prezentuje swój wyświetlacz Crystal Center Display na targach Consumer Electronics Show 2024. Jako pierwszy na świecie, wyświetlacz samochodowy klasy premium jest w pełni osadzony w stylowej kryształowej obudowie, otwierając zupełnie nowe możliwości integracji minimalistycznego luksusu z wnętrzami samochodów dzięki bezramkowemu i półprzezroczystemu wyglądowi. 10-calowy wyświetlacz bazuje na najnowszej technologii microLED, która zapewnia niespotykany dotąd poziom jasności i kontrastu.

Generujący obraz panel microLED zawieszony jest w artystycznie skomponowanej kryształowej obudowie, tworząc iluzję, że wyświetlana treść „unosi się w powietrzu”. Unikalne połączenie wyświetlacza samochodowego i prawdziwego kryształu zostało opracowane we współpracy z firmą Swarovski Mobility. Dzięki temu rozwiązaniu firma Continental została uhonorowana nagrodą CES Innovation Award Honoree za wybitny projekt produktu.

Z Crystal Center Display jako kluczowym komponentem, chcemy zrewolucjonizować świat projektowania wnętrz i stworzyć innowacyjną jednostkę centralną dla pojazdów klasy premium przyszłości – taką, która przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Odchodzimy od prostego wyświetlania informacji i przenosimy je na poziom wysoce spersonalizowanego doświadczenia użytkownika.

dr Boris Mergell - Head of the User Experience (UX) w Continental

Wyszukane wzornictwo w połączeniu z najnowocześniejszą technologią wyświetlania

Trójwymiarowa forma kryształu przyciąga wzrok dzięki unikalnemu szlifowi fasetowemu opracowanemu przez Swarovski Mobility i podkreśla elegancki wygląd wyświetlacza Crystal Center Display. Unikatowy układ centralnego wyświetlacza informacyjnego daje projektantom motoryzacyjnym ekscytujące nowe sposoby interpretacji minimalistycznej estetyki we wnętrzach luksusowych samochodów.

Crystal Center Display, jako kluczowy element sterujący, jest sercem koncepcji obsługi i odtwarzania informacji. Jego innowacyjna konstrukcja zaciera granice między technologią a intuicyjną interakcją, ponieważ półprzezroczysty i „unoszący się w powietrzu” wyświetlacz ożywia wirtualne systemy wspomagania w samochodzie w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie stworzono. Dzięki temu interakcja między człowiekiem a pojazdem (tzw. interfejs człowiek-maszyna) staje się sercem emocjonalnego doświadczenia marki.

Technologia i design w symbiozie: współpraca ze Swarovski Mobility

Aby urzeczywistnić to unikalne połączenie technologii i estetyki, Continental nawiązał współpracę ze Swarovski Mobility. Pozwoli to obu firmom połączyć swoje zasoby i wykorzystać wiedzę specjalistyczną do stworzenia produktu, który otwiera nowe możliwości zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii. Szczególny nacisk położono na wolumetryczny panel kryształowy, który charakteryzuje się charakterystycznym fasetowaniem stworzonym przy użyciu specjalnych technik szlifowania.

Ekspertom z tradycyjnej austriackiej firmy udało się stworzyć delikatną, ale niezwykle wytrzymałą obudowę kryształu, która spełnia wyzwania optyczne i techniczne związane z użytkowaniem w pojazdach. Przyciemniany kryształowy element, imponujący swoim przezroczystym wyglądem, pozwala kierowcy i pasażerom dostrzec umieszczoną bezpośrednio za nim konsolę środkową. Elegancki wygląd podkreśla unikalny charakter i design.

Wyświetlacz Crystal Center Display jest wynikiem połączenia technologii produkcyjnych i procesowych, które wraz z firmą Continental wdrożyliśmy w innowacyjny nowy element, będący równie imponującym wizualnie, jak i technicznie. W ten sposób nasz kryształ staje się czymś więcej niż tylko elementem wystroju wnętrza: użytkownicy doświadczają go jako kluczowego interfejsu interakcji w pojeździe.

Peter Widmann - Senior Vice President B2B i dyrektor zarządzający w Swarovski Mobility

Najnowocześniejsza technologia wyświetlania microLED

Wyświetlacz Crystal Center Display
Wyświetlacz Crystal Center Display

Szczególnym wyzwaniem, przed którym stanęli inżynierowie Continental, było wyświetlenie ekranu na przyciemnianym kryształowym panelu i połączenie wszystkiego w jednolitą całość. Stwarza to iluzję, że wyświetlana treść „unosi się swobodnie w krysztale”. Aby to osiągnąć, wyświetlacz Crystal Center Display wykorzystuje zaawansowaną technologię microLED. Wyświetlacze microLED posiadają samoświecące piksele i oferują znacznie większą jasność oraz lepszy kontrast niż porównywalne technologie. Dzięki technologii ekranów nowej generacji wbudowanej w wyświetlacz Crystal Center Display, Continental toruje drogę dla nowych, ekscytujących koncepcji luksusowych wnętrz, które mogą zdefiniować samochody przyszłości.

Nagroda CES 2024 Innovation Award przyznana za wyświetlacz Crystal Center Display

Symbioza najwyższej jakości kryształu i najnowocześniejszej technologii wyświetlania była wielkim zaskoczeniem, gdy Crystal Center Display zadebiutował na targach Consumer Electronics Show (CES) 2024 w Las Vegas. To pierwsze na świecie rozwiązanie firmy technologicznej Continental znalazło się na liście laureatów nagrody CES 2024 Innovation Award w kategorii „technologia pojazdów i zaawansowana mobilność”. Jury było pod wrażeniem innowacyjnego oraz minimalistycznego designu w połączeniu z parametrami technicznymi wyświetlacza.

Continental na CES 2024

Continental prezentuje swoje najnowsze technologie na wystawie w Central Plaza naprzeciwko Las Vegas Convention Center od wtorku 9 stycznia do piątku 12 stycznia. Firma oferuje liczne technologie, które dyktują innowacje w zakresie mobilności, od systemów drogowych aż po rozwiązania chmurowe.

Źródło: Continental

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).