LG i jazda autonomiczna na CES 2024 | MOTOFAKTOR

LG i jazda autonomiczna na CES 2024

LG Electronics przedstawi na targach CES 2024 w Las Vegas nową platformę opracowaną z firmą Magna obejmującą ADAS, zautomatyzowaną jazdę (AD) i technologie IVI.

  • LG i Magna wspólnie pracują nad połączeniem inteligentnych samochodowych systemów rozrywki LG z zaawansowanymi technologiami wspomagania kierowcy i autonomicznej jazdy Magna
  • Firma LG Electronics przeprowadzi na targach CES 2024 prywatny pokaz dla głównych producentów samochodów. Przedstawi na nim nową platformę obejmującą zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS), zautomatyzowaną jazdę (AD) i samochodowe technologie informacyjno-rozrywkowe (IVI)
  • LG opracowała ją wspólnie z Magna, globalną firmą zajmującą się technologiami mobilności.
  • Produkt ma wkrótce trafić na rynek
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Rozpoczęta w 2023 r. współpraca wykorzystuje połączone kompetencje technologiczne LG i Magna, aby zapewnić użytkownikom zróżnicowane doświadczenia w kabinie pojazdu. Obie firmy z powodzeniem zintegrowały wielofunkcyjny system obliczeniowy kokpitu w jednym układzie SoC (System on Chip) stanowiącym elastyczne i opłacalne rozwiązanie dla producentów OEM.

Jeden moduł elektroniczny obsługuje wiele samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych i integruje zarówno systemy wspomagania kierowcy, jak i funkcje zautomatyzowanej jazdy. Skutecznie spełnia różne wymagania dotyczące poziomów nienaruszalności bezpieczeństwa samochodowego (ASIL), a przy tym wykorzystuje mniej elektronicznych jednostek sterujących i zajmuje mniej miejsca. To skalowalne rozwiązanie idealnie nadaje się do nadchodzącego przejścia na pojazdy definiowane programowo (SDV) oraz do usprawnienia ich architektury elektrycznej i elektronicznej. Integracja funkcjonalności w jednym module umożliwia udostępnianie w czasie rzeczywistym złożonych danych z różnych dziedzin.

Źródło: LG Electronics

Dzięki wyspecjalizowanemu interfejsowi człowiek-maszyna platforma LG umożliwia kierowcom i pasażerom atrakcyjne i intuicyjne korzystanie z samochodu. Osiąga to poprzez zastosowanie zaawansowanych wyświetlaczy samochodowych, cyfrowych paneli obsługi, wyświetlaczy HUD wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość oraz oprogramowania do wizualizacji. Ponadto rozwiązanie to można dostosować do potrzeb każdego producenta OEM w zakresie zintegrowanego systemu komunikacji i rozrywki samochodowej. Oczekuje się, że jako pierwsze skorzystają z tej zaawansowanej technologii pojazdy z roku modelowego 2027.

Seok-hyun Eun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company, Fot. LG
Seok-hyun Eun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company, Fot. LG

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy w zakresie tej przyszłościowej technologii mobilności. Współpraca między LG i Magna przyspieszy rozwój branży, ułatwiając szybkie wdrożenie kluczowych technologii, które zwiększają bezpieczeństwo i poprawiają wrażenia z jazdy” — powiedział Seok-hyun Eun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company.

LG Magna e-Powertrain łączy wiedzę Magna w zakresie elektrycznych układów napędowych z doświadczeniem LG w zakresie opracowywania komponentów do silników elektrycznych, falowników i ładowarek pokładowych. Ogłoszona w 2021 r. współpraca obejmuje inżynierię, projektowanie i produkcję, co pozwala LG i Magna aktywnie reagować na trendy rynkowe i opracowywać innowacyjne rozwiązania, które spełniają zmieniające się potrzeby klientów.

 

Źródło: LG

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).