To był tydzień! (16/2024) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (16/2024)

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 15 - 21 kwietnia 2024.
21/04/2024

W mijającym tygodniu Michelin poinformował, że likwiduje Zakład Opon Ciężarowych w Olsztynie. Z kolei Inter Cars opublikował wyniki finansowe za marzec 2024 – wartość sprzedaży Grupy Inter Cars nieco spadła, ale bilans za trzy pierwsze miesiące roku jest na plusie.

Fabryka Bosch w Mirkowie pod Wrocławiem, produkująca komponenty hamulcowe rozbudowała się o nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn.

Do Polski wpłynęły pierwsze unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy – tymczasem Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej dementuje informacje poprzedniej ekipy rządzącej, że polski samochód elektryczny Izera ma być finansowany z KPO.

Continental przejął słowacką firmę EMT Púchov, która specjalizuje się w wytwarzaniu form opon do pojazdów użytkowych oraz opon specjalistycznych.

Jak wynika z raportu przedstawionego przez firmę WESP warsztaty w zeszłym roku wystawiły więcej faktur i na wyższe kwoty, niż w roku 2022.

Parlament Europejski zagłosował za ostrzejszymi celami redukcji emisji CO2 dla nowych pojazdów ciężkich o dużej ładowności (HDV).

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).