Telematyka Webfleet w pojazdach marki Ford

Telematyka Webfleet w pojazdach marki Ford

Użytkownicy samochodów osobowych i dostawczych Ford i platformy Webfleet mogą korzystać z danych telematycznych w celu usprawnienia operacji flotowych.

 

Webfleet, rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, z przyjemnością informuje, iż marka Ford dołączyła do programu partnerskiego OEM.connect. Samochody osobowe i dostawcze marki Ford wyposażone w system do komunikacji zostały przystosowane do połączenia z platformą Webfleet, co eliminuje potrzebę instalacji dodatkowych urządzeń. To zintegrowane rozwiązanie sprawia, że wykorzystanie technologii telematycznej przez menedżerów flot jest szybsze, łatwiejsze i tańsze.

 

Dzięki OEM.connect auta Forda mogą przekazywać dane z pojazdów bezpośrednio do platformy Webfleet, wielokrotnie nagradzanego rozwiązania do zarządzania flotą. Do przyłączenia niezbędny jest jedynie numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Webfleet wykorzystuje wartościowe dane dostarczane przez producenta OEM (ang. Original Equipment Manufacturer), aby zapewnić przejrzyste, łatwe w interpretacji analizy, które wspierają menedżerów flot w maksymalizacji wydajności floty, redukcji kosztów operacyjnych oraz promowaniu ekologicznej i bezpiecznej jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa danych dzięki usłudze certyfikowanej standardem ISO/IEC 27001:2013.

 

Cieszymy się, że marka Ford jest w naszym programie OEM.connect i że możemy zaoferować naszym wspólnym klientom zintegrowane rozwiązanie telematyczne. Współpraca ta podkreśla, jak ważne dla flot są dane telematyczne i jak wspólne wykorzystanie doświadczenia przyspieszy i usprawni zastosowanie tej technologii.

Wiceprezes Webfleet Europe - Taco van der Leij

 

Za pośrednictwem OEM.connect właściciele samochodów osobowych i dostawczych marki Ford mają dostęp do standardowych funkcji platformy Webfleet, takich jak raporty o wydajności floty, dane dotyczące przejazdów, monitoring GPS i kontrola zużycia paliwa, co pomaga usprawnić działalność operacyjną. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów, takie jak ostrzeżenia o poziomie ciśnienia w oponach, pozwalają na monitorowanie stanu floty w czasie rzeczywistym. Dzięki temu menedżerowie flot mogą zapewniać bezpieczeństwo kierowcom i minimalizować czasy przestojów pojazdów. Wszystkie dane dotyczące pojazdów są widoczne w interfejsie Webfleet i są dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej Webfleet.

 

Rozwiązanie OEM.connect dla pojazdów marki Ford jest dostępne w Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, Czechach, Danii, Szwecji i Niderlandach. W przyszłości program ten będzie dostępny również w innych krajach i regionach.

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).