Bridgestone z pomocą Microsoft ulepsza swoją ofertę | MOTOFAKTOR

Bridgestone z pomocą Microsoft ulepsza swoją ofertę

Bridgestone wykorzysta Microsoft Azure do przyspieszenia swojej transformacji cyfrowej oraz wzmocnienia globalnej oferty produktów i rozwiązań w zakresie mobilności.

 

Bridgestone Corporation ogłosiła współpracę z Microsoftem w ramach wsparcia cyfrowej transformacji i portfolio zrównoważonych rozwiązań Bridgestone.

 

Od początku naszej współpracy w 2020 roku, Microsoft był cennym partnerem zarówno na rynku europejskim, jak i amerykańskim – powiedział Paolo Ferrari, Joint Global Chief Operating Officer, Bridgestone Corporation oraz President & CEO, Bridgestone Americas – Jesteśmy podekscytowani możliwością rozwijania tej współpracy dzięki ulepszonej i rozszerzonej ofercie, która pozwoli firmie Bridgestone globalnie opracowywać nowe innowacje i szybko dostarczać je naszym klientom zgodnie z Bridgestone E8 Commitment.

 

Korzystanie z platformy Azure umożliwi firmie Bridgestone tworzenie i dostarczanie nowych rozwiązań klientom, szczególnie globalnym flotom i producentom pojazdów. Dzięki wprowadzeniu zaawansowanej analityki opon będzie możliwe lepsze przewidywanie ich zużycia i określanie stanu karkasu, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie bieżnikowania opon i wcześniejsze sygnalizowanie konieczności serwisowania. Obie firmy będą nadal korzystać z platformy Microsoft Connected Vehicle Platform, aby gromadzić i analizować dane dotyczące opon w czasie rzeczywistym w ramach w pełni zintegrowanego ekosystemu pojazdów.

 

Wiemy, że okres eksploatacji, bezpieczeństwo kierowcy i całkowity koszt posiadania są najważniejsze dla flot – powiedział Paolo Ferrari – Platforma Connected Vehicle pozwala nam na uzyskanie szczegółowych informacji na temat każdego z tych obszarów, wykorzystując dane bezpośrednio z opony, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie informacji, do których w przeciwnym razie nie mielibyśmy dostępu.

 

Współpraca z Azure umożliwi Bridgestone dostęp do nowych możliwości chmurowych, które jeszcze bardziej usprawnią i zmodernizują produkcję opon, operacje IT i wydajność. Zwiększona sprawność kluczowej infrastruktury zaowocuje poprawą bezpieczeństwa, redukcją kosztów operacyjnych oraz efektywnością w całej korporacji.

 

Świat wokół nas staje się coraz bardziej cyfrowy i oparty na danych, dlatego ekscytujące jest widzieć, jak Bridgestone pracuje nad dostarczeniem nowych rozwiązań analitycznych swoim klientom – powiedział Sanjay Ravi, General Manager, Automotive Mobility and Transportation w Microsoft – Nasza wieloletnia współpraca z Bridgestone zaowocowała wieloma sukcesami i z niecierpliwością czekamy na możliwość wspierania ich w dostarczaniu nowych rozwiązań, które pozwolą na usprawnienie zarządzania flotą i zwiększenie ogólnej efektywności biznesowej.

 

Bridgestone E8 Commitment składa się z ośmiu wartości, które Bridgestone zobowiązał się tworzyć wspólnie z pracownikami, społeczeństwem, partnerami i klientami w celu realizacji idei zrównoważonego społeczeństwa. Współpraca z firmą Microsoft ma pomóc Bridgestone w realizacji wartości „Wydajność”, „Rozbudowa” i „Ekonomia”.

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).