Technologia filtracji oleju UFI Filters dla Mercedes-Benz Truck

Technologia filtracji oleju UFI Filters dla Mercedes-Benz Truck

person Joanna Piszcz 25/11/2022

UFI Filters wprowadza na pierwszy montaż innowacyjny moduł olejowy do najnowszych silników Grupy Daimler Truck AG, stosowanych w samochodach marki Mercedes-Benz Truck.

  • Moduł olejowy UFI do najnowszych silników Grupy Daimler Truck AG to integracja wielu funkcji w jednym systemie i praktyczna budowa modułowa.
  • Innowacyjna technologia gwarantuje zaawansowane zarządzanie układem smarowania.
  • Wkład filtra z hydrofobowym medium to wydłużony okres eksploatacji do 150 tys. km.
  • Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży? Zapisz się na nasz newsletter!

 

Innowacyjność modułu UFI Filters do Heavy Duty Engine Platform OM471 polega na integracji kilku elementów, takich jak dwustopniowy zawór termostatyczny, zawór regulacji ciśnienia, zawór obejściowy i czujnik temperatury. Umożliwia to zaawansowane zarządzanie objętością oleju w układzie, nawet w przypadku olejów o niskiej lepkości. Dzięki temu zostaje zmniejszone tarcie wewnątrz silnika, co wpływa na lepsze osiągi i redukcję zużycia paliwa, a także na znaczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

 

Kolejnym, nowym rozwiązaniem technologicznym, zastosowanym w systemie UFI, jest wydajne zarządzanie ciepłem, dzięki dwustopniowemu zaworowi termostatycznemu, zaprojektowanemu przez UFI, który zapobiega skokom temperatury. W zależności od temperatury oleju i fazy pracy silnika (fazy jazdy lub fazy rozgrzewania), dwustopniowy zawór termostatyczny odpowiednio steruje objętością oleju w układzie.

Produkt ten jest jednym z najlepszych przykładów synergii pomiędzy UFI Filters a producentami części na pierwszy montaż w ramach projektowania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań do najbardziej wymagających silników, takich jak w samochodach ciężarowych. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa, bardzo ważnego dla naszej Grupy, ponieważ dotyczy ono jednego z najczęściej sprzedawanych silników na europejskim rynku. Rinaldo Facchini CEO Grupy UFI Filters
Moduł filtracji oleju do Heavy Duty Engine Platform OM471

Wkład filtra, wytwarzany poprzez zgrzewanie na podczerwień (bez użycia kleju), jest produkowany z wykorzystaniem hydrofobowego medium FormulaUFI.Cell. Dzięki temu filtr zachowuje swoje właściwości nawet wtedy, gdy w oleju znajduje się woda, co pozwala utrzymać wysoki standard filtracji przez długi czas.

 

W porównaniu z filtrami wkręcanymi, wymiana tylko tego elementu zmniejsza ilość odpadów metalowych. Podobnie opatentowany zaczep umożliwia bezpieczne i czyste czynności serwisowe. Lepsze zarządzanie układem smarowania i charakterystyka medium filtracyjnego zapewniają wysoką niezawodność filtra, a także wydłużone okresy eksploatacji do 150 tys. km. Ponadto, dzięki swojej konstrukcji, układ ma wysoką odporność na ciśnienie do 12 barów, jakie występuje w silnikach samochodów ciężarowych.

 

Inżynierowie UFI Filters, we współpracy z niemieckim producentem, zadbali o wszystkie elementy systemu. Wkład filtra nie tylko chroni komponenty silnika, ale zapewnia również wysoką moc, poprzez obniżenie spadków ciśnienia w układzie, nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

 

System UFI Filters ma również praktyczną budowę modułową, co umożliwia montaż różnych typów pomp wodnych, sterowanych zarówno elektrycznie, jak i mechanicznie. Dzięki temu może być on dopasowany do zastosowań w wielu modelach samochodów ciężarowych.

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).