Nowy moduł olejowy w ofercie UFI Filters | MOTOFAKTOR

Nowy moduł olejowy w ofercie UFI Filters

person Adrian Januszkiewicz 30/10/2019

Nowy moduł olejowy UFI Filters przeznaczono do wszystkich silników 2-litrowych serii EA288 evo z systemem mild hybrid produkowanych przez VAG.

Systemy filtracyjne UFI Filters spełniają wymogi najnowszych napędów hybrydowych, takich jak czterocylindrowy silnik Volkswagen Group z rozrusznikiem-generatorem połączonym z akumulatorem litowo-jonowym. Silnik z serii EA 288 evo niemieckiego producenta zmniejsza emisję CO2 o 10 g/km w porównaniu z poprzednią wersją również dzięki zastosowaniu modułu UFI Filters, który kontroluje temperaturę układów smarowania i chłodzenia, a jego zoptymalizowana konstrukcja redukuje spadki ciśnienia.

 

To jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych silników niemieckiej firmy. Jest on montowany w takich modelach samochodów jak Volkswagen Golf, Passat, Škoda Octavia i SEAT Leon. Silnik oferuje liczne korzyści w zakresie zużycia paliwa, komfortu jazdy i osiągów.

 

Moduł UFI Filters, z plastikowym korpusem i o zmniejszonych rozmiarach, pozwala zredukować wagę silnika i zużycie paliwa. Jest on wyposażony w zawór by-pass oraz w zawór elektromagnetyczny, który umożliwia lepszą kontrolę przepływu oleju i płynu chłodzącego silnik, a także znacząco ogranicza emisję CO2. Systemy wbudowane w moduł UFI Filters mają gwarantować niską utratę ciśnienia w układzie smarowania, a przy tym poprawiać osiągi silnika i zmniejszać zużycie paliwa.

 

Moduł filtracyjny posiada również plastikowy zawór spustowy ułatwiający serwisowanie.

 

Skuteczność filtracji kompletnego filtra UFI Filters z wkładem ekologicznym wg. standardu ISO 4548-12 wynosi 99% dla cząstek o wielkości do 40 mikronów.

To bardzo ważny projekt dla Grupy UFI Filters, ponieważ nasz produkt jest montowany w jednym z najlepiej ocenianych silników. Jedną z kluczowych zalet oferty Grupy dla dystrybutorów na rynku aftermarket są produkty na wyłączność. Nasi klienci mogą uzyskać oryginalne części zamienne, montowane również jako pierwsze wyposażenie, wcześniej niż konkurencja. Nowe produkty będą dostępne w katalogu aftermarket UFI i SOFIMA od przyszłego roku. Luca Betti Group Aftermarket Business Unit Director UFI Filters

 

Źródło: UFI Filters

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).