FormulaUFI – tajemnica skutecznej filtracji UFI Filters | MOTOFAKTOR

FormulaUFI – tajemnica skutecznej filtracji UFI Filters

person Adrian Januszkiewicz 30/04/2021

FormulaUFI określa wyjątkowe innowacje zastosowane w produktach filtracyjnych UFI Filters.

UFI Filters, lider w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego w pojazdach z napędem spalinowym, elektrycznym i hybrydowym, dzięki regularnym inwestycjom w prace badawczo-rozwojowe, posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji mediów filtracyjnych. Marka FormulaUFI obejmuje całe know-how firmy z zakresu filtracji, a nazwa ta została użyta dla wybranych materiałów opracowanych w centrum innowacji.

 

Wśród nich znajdują się rozwiązania stworzone przez UFI, które spełniają wymagania największych producentów z branży motoryzacyjnej. Zgodnie z określonymi parametrami, w zakresie filtracji paliwa, powietrza silnikowego, oleju, powietrza w kabinie i układów hydraulicznych, są one dostosowywane do samochodów osobowych i ciężarowych lub pojazdów przemysłowych.

FormulaUFI.EXTREME

Medium filtracyjne o ekstremalnej wydajności, również w najtrudniejszych warunkach użytkowania. Zostało ono stworzone z materiału filtracyjnego na bazie syntetycznej, wyprodukowanego w procesie meltblown, a jego skuteczność wynika z rozkładu i rozmiaru włókien, które są projektowane w zależności od zastosowań. FormulaUFI.EXTREME gwarantuje skuteczność filtracji powyżej 99,5% w przypadku filtracji paliwa i jest kompatybilne z biodieslem. Medium można stosować również w filtrach oleju, w celu zmniejszenia utraty ciśnienia oraz w filtrach powietrza, takich jak MULTITUBE, do zastosowań w samochodach Porsche, Great Walls i Maserati, dla zagwarantowania najlepszej filtracji w ograniczonej przestrzeni i dłuższej trwałości.

FormulaUFI.STRATIFLEX

Najbardziej rewolucyjne rozwiązanie opracowane przez UFI Filters, będące warstwowym układem różnych materiałów, takich jak celuloza, włókna szklane i tkaniny hydrofobowe. Dzięki połączeniu z włóknami meltblown, zastosowanymi w FormulaUFI.EXTREME, StratiFlex jest najbardziej skutecznym medium separującym wodę z oleju napędowego, jak w przypadku produktu GEN2 Plus do samochodów ALFA Romeo i Nissan. Natomiast zastosowane w filtracji oleju, zapewnia najlepszą wydajność i dłuższą żywotność. Medium może być również wykorzystane w filtrach kabinowych, takich jak UFI ARGENTIUM.

FormulaUFI.MICRON

Medium filtracyjne z włókna szklanego, czasami łączonego z innymi włóknami syntetycznymi, oferujące wysoką skuteczność filtracji najmniejszych cząsteczek. Stosowane w filtrach oleju, takich jak do silnika Jaguara AJ133, zapewnia optymalną wydajność, poprzez ograniczenie cząstek stałych w oleju, powstających wskutek tarcia elementów silnika. Zapobiega to zatykaniu filtra, zapewniając dłuższy okres eksploatacji i mniejsze spadki ciśnienia w układzie smarowania. Medium może być również stosowane w filtrach blow-by, ponieważ dzięki materiałowi oleofobowem jest ono odporne na oddziaływanie kwaśnego środowiska gazów blow-by.

FormulaUFI.WEB

Filtr złożony z metalowej siateczki wychwytującej zanieczyszczenia, jak w przypadku przekładni automatycznej firmy ZF i przekładni hybrydowej (DHT) Geely. Siateczka jest solidna, wytrzymała i odporna na gorące płyny. Gwarantuje ona niskie spadki ciśnienia przy wysokich prędkościach przepływu, dzięki czemu nadaje się nawet do najbardziej ekstremalnych zastosowań, na przykład w pojazdach wyścigowych.

FormulaUFI.H2O

Materiał filtracyjny oferujący wysoką zdolność separacji wody, za sprawą bazy z włókien celulozowych połączonych z włóknami syntetycznymi lub z włóknami szklanymi, jak w przypadku filtra oleju napędowego do Forda F-Max Euro 6. Zapewnia on skuteczność filtracji na poziomie 99,5% dla cząsteczek o wymiarach do 4 mikronów. W połączeniu z innymi materiałami (StratiFlex) typu meltblown, oferuje najwyższą skuteczność filtracji.

FormulaUFI.CELL

Podstawowa technologia wykorzystująca naturalne surowce. Materiał jest wykonany z celulozy połączonej z włóknami syntetycznymi lub z włóknami szklanymi, jak w przypadku filtra olejowego do silników MAN D15 lub Weichai H2, H3 i H5. Gwarantuje on doskonałą skuteczność filtrów olejowych i benzynowych, a także filtrów powietrza, w których zmniejsza palności.

Firma UFI Filters przez 50 lat zapisała się w historii rozwoju filtracji dzięki rewolucyjnym produktom i mediom filtracyjnym. Zaczęliśmy od filtracji powietrza silnikowego i oleju napędowego, a obecnie jesteśmy jedną z niewielu firm w Europie, która produkuje i dostarcza kompletne systemy filtracji, wraz z m.in. mediami filtracyjnymi i wymiennikami ciepła, zarówno do silników tradycyjnych jak i hybrydowych. Nasz technologia FormulaUFI może być dostosowana do indywidualnych potrzeb w zależności od specyfikacji na pierwszy montaż. Stanowi ona również podstawę naszych produktów dostępnych w katalogu Aftermarket. Rinaldo Facchini CEO UFI Filters Group

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).