UFI wprowadza innowacyjny filtr oleju do silnika MAN D15 | MOTOFAKTOR

UFI wprowadza innowacyjny filtr oleju do silnika MAN D15

person Adrian Januszkiewicz 4/04/2019

UFI Filters przedstawia moduł olejowy do pierwszego wyposażenia innowacyjnego silnika MAN D15 montowanego w wielu pojazdach ciężarowych niemieckiego producenta.

Nowy zespół napędowy MAN, lżejszy, cichszy i czystszy, może być zintegrowany z inteligentnym systemem zarządzania energią przy ruszaniu, MAN EfficientHybrid, który pozwala zredukować zużycie paliwa i emisję spalin aż o 16%.

 

Moduł olejowy dla firmy MAN jako pierwszy na rynku posiada aluminiowy wymiennik ciepła do silników Heavy Duty, a także jest on lutowany próżniowo i w całości produkowany przez UFI w nowym zakładzie w Opolu. Ten specjalny proces produkcji gwarantuje najwyższe standardy czystości, solidności i niezawodności. Projekt ten jest kolejnym krokiem Grupy w rozwoju technologii tworzonych na zamówienie klientów oraz spełniających wysokie normy emisji Euro 6d.

 

Kompletny system UFI oferuje zaawansowane zarządzanie termiczne silnikiem, dzięki zoptymalizowanemu wymiennikowi ciepła, który unika skrajnych temperatur. W zależności od temperatury oleju i faz funkcjonowania (na podgrzewaniu lub na pełnych obrotach), zawór termostatyczny dwustopniowy zarządza objętością oleju wewnątrz obwodu smarowania. W ten sposób moduł UFI zapewnia najlepsze warunki pracy i niezawodność silnika, co wpływa na zmniejszenie zużycie paliwa.

 

Filtr UFI z plastikową pokrywą pozwala również zmniejszyć wagę silnika MAN D15 (9 litrowy), który jest o 20% lżejszy w stosunku do poprzedniej wersji oraz jest dostępny o wariantach o mocy 280, 330 i 360 KM. To znaczący krok w stronę „downsizingu” silników o tych rozmiarach, których wysokość zmniejszyła się o 12% a szerokość o 10%, do czego został dopasowany moduł UFI oferując przy tym najlepsze parametry filtracji – 50% 17 mikronów. Wkład ekologiczny, w całości nadający się do recyklingu, wykorzystuje specjalne medium filtracyjne i plastikowe zaślepki, gwarantując optymalną wytrzymałość obwodów oleju w silnikach Heavy Duty, które poddawane są działaniu ciśnienia na poziomie 12 barów.

 

Ponadto moduł UFI oferuje korzyści dla rynku Aftermarket, na którym część zamienna będzie dostępna w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Silnik D15 został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić mechanikom łatwy dostęp do różnych części i zmniejszyć częstotliwość wymiany filtra oleju. Dzięki zastosowaniu medium filtracyjnego UFI filtr optymalizuje cykl życia silnika i chroni go przed przedwczesnym zużyciem. Przy wymianie wkładu UFI zaleca również wymianę uszczelki (dostarczanej wraz z częścią zamienną).

Dzięki inwestycjom w badania i rozwój, wspieranych poprzez otwieranie nowych zakładów przemysłowych, możemy uważać się za globalnych dostawców kompletnych rozwiązań do zarządzania systemem smarowania, zarówno w kwestii filtracji jak i zarządzania termicznego. Partnerstwo z firmą MAN, z którego jesteśmy bardzo dumni, podkreśla również fakt, że UFI Filters jest wybierane przez najlepszych producentów pojazdów ciężarowych. Luca Betti UFI Group Aftermarket Business Unit Director

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).