Szacowany dwucyfrowy wzrost sprzedaży Auto Partnera w Q2 2019 | MOTOFAKTOR

Szacowany dwucyfrowy wzrost sprzedaży Auto Partnera w Q2 2019

person Adrian Januszkiewicz 12/09/2019

Auto Partner S.A., według wstępnych szacunków, odnotował blisko 29,5-proc. wzrost sprzedaży w II kwartale 2019 roku w stosunku r/r.

Jak wynika z najnowszego raportu bieżącego opublikowanego przez spółkę przychody w II kwartale 2019 r. wyniosły 392,9 mln zł. Zysk brutto sięgnął 96,3 mln zł, co oznacza wzrost o 22,26% w stosunku r/r. Zysk z działalności operacyjnej spadł do 19,2 mln zł, czyli o 13,24% w stosunku do II kwartału ubiegłego roku. Z kolei zysk netto wyniósł 13,5 mln zł, co oznacza spadek o 23,82% w porównaniu z analogicznym okresem rok temu.

 

Jak informuje w raporcie Auto Partner S.A., na powyższe wyniki miały wpływ przede wszystkim takie czynniki jak:

 

 • niższa przejściowo marża brutto w maju i czerwcu br. związana z działaniami Spółki
  w celu pozyskania nowych rynków zbytu (nowe rynki oraz odbiorcy),
 • wyższe koszty wynagrodzeń związane z koniecznością sprostania presji płacowej
  występującej wśród kadry Spółki,
 • wyższe koszty logistyki związane z otwarciami nowych filii oraz nowych kierunków
  eksportowych, jak również wzrost stawek na rynku transportowym,
 • konieczność utworzenia rezerwy w wysokości 630 tys. zł w związku z ryzykiem
  niewypłacalności odbiorcy.

 

Spółka informuje przy tym, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy
i mogą ulec zmianie, a ostateczne skonsolidowane wyniki finansowe oraz operacyjne za II
kwartał 2019 roku zostaną przekazane w skonsolidowanym raporcie półrocznym Grupy Kapitałowej, który zostanie opublikowany w dniu 17 września br.

 

Przypomnijmy, że w całym 2018 r. Grupa odnotowała 26-proc. wzrost sprzedaży r/r (do 1,155 mld zł z 914,86 mln zł rok wcześniej). Od początku roku spółka aktywowała usługę Przelewy 24 przy dokonywaniu zakupów w jej sieci oraz nowy katalog internetowy APCAT, a także otworzyła kolejne filie w BiałymstokuOstrowcu ŚwiętokrzyskimSwarzędzuWrocławiu i Nowej Soli. Została również autoryzowanym dystrybutorem produktów Motul i laureatem Diamentów Forbesa. Awansowała w rankingu największych polskich firm tygodnika “Wprost” i zajęła 18. miejsce wśród Polskich Gepardów. Jako kolejna spółka dołączyła również do SDCM, awansowała w zestawieniu “Gazety Finansowej”, a także zacieśniła współpracę z Total Polska.

 

Źródło: Auto Partner S.A.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).