Pirelli nagrodziło dostawców | MOTOFAKTOR

Pirelli nagrodziło dostawców

Spośród 15 000 dostawców na całym świecie wyróżniono tych, którzy w ciągu roku w największym stopniu przyczynili się do osiągnięcia celów Pirelli.

Co roku, w ramach Pirelli Supplier Day, Pirelli docenia wkład swoich najlepszych dostawców przywiązujących wagę do zrównoważonego rozwoju, ciągłych innowacji, jakości surowców, nienagannej obsługi i konkurencyjności.

W tym roku wydarzenie odbyło się w siedzibie firmy w Mediolanie, w obecności Wiceprezesa Zarządu, Marco Tronchetti Provera i CEO Andrea Casaluci. W wydarzeniu uczestniczyły małe i duże przedsiębiorstwa z 18 krajów. Ponad 70 z nich to partnerzy strategiczni, realizujący około 40% rocznych globalnych zakupów Grupy. Pięciu dostawców, którzy najbardziej wyróżnili się w 2023 roku zostało uhonorowanych nagrodami przez Dyrektora Zakupów Pirelli, Andreę Maganzaniego.

Nasza firma zawsze stawia przed sobą ambitne cele, które nie byłyby możliwe do osiągnięcia bez wsparcia. Dzielenie się naszymi wartościami i celami z całym łańcuchem dostaw pozwala nam na stałe doskonalenie, zwłaszcza, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój i innowacje, które stanowią kluczowe, strategiczne elementy naszego globalnego przywództwa w High Value Segment i wskaźnikach zrównoważenia.

Wiceprezes Zarządu Pirelli - Marco Tronchetti Provera

Wydarzenie Pirelli Supplier Day 2023 było również okazją do podkreślenia otwartego podejścia Pirelli do innowacji, które obejmuje dostawców, uniwersytety i ośrodki innowacji, stale pioniersko pracujące nad doskonaleniem nowych produktów, ze szczególnym naciskiem na materiały pochodzenia biologicznego oraz z recyklingu, a także innowacyjne nanopolimery.

Szczególnie podkreślono perfekcję i zaangażowanie całego łańcucha dostaw, który wspomaga Pirelli w osiągnięciu wyznaczonych celów. Zrównoważony rozwój był na pierwszym planie na przykład w zakresie celu firmy na rok 2025, dotyczącego neutralności węglowej i redukcji materiałów opartych na paliwach kopalnych, dzięki innowacjom i badaniom nad źródłami odnawialnymi lub recyklingu. Współpraca z łańcuchem dostaw odegrała kluczową rolę we wprowadzeniu na rynek opony P Zero E, zawierającej ponad 55% materiałów naturalnych i recyklingowanych, co potwierdził Bureau Veritas.

Już w 2021 roku Pirelli wprowadziło na rynek pierwszą na świecie oponę z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council), która zapewnia pełną identyfikowalność surowców pochodzenia leśnego w całym łańcuchu dostaw. Gwarantuje to, że plantacje, z których pochodzą naturalne składniki, są zarządzane w sposób, który chroni różnorodność biologiczną i przynosi korzyści w życiu lokalnych społeczności i pracowników, zwiększając ich zrównoważony rozwój gospodarczy.

W ceremonii wziął udział również znany żeglarz Ambrogio Beccaria, który niedawno na swoim jachcie Class 40 o nazwie „Alla Grande Pirelli” wygrał Transat Jacques Vabre – regaty na Oceanie Atlantyckim o ponad 8000 milowym dystansie wzdłuż „coffee route” pomiędzy Francją a Martyniką. Ta łódź jest świadectwem wartości pracy zespołowej, dzięki dążeniu kapitana do innowacji i bezkompromisowym wysiłkom stoczni, która ją zbudowała.

Przedsiębiorstwa uhonorowane w ramach Pirelli Supplier Awards 2023:

Zrównoważony rozwój: HIMILE Mechanical Science and Technology (Shandong) Co. LTD, dostawca form wulkanizacyjnych.

Jakość: Quechen Silicon Chemical Co., Ltd, dostawca krzemionki.

Innowacje: VI-grade GmbH, dostawca wirtualnych symulatorów.

Wydajność: ABRASIVI & ADESIVI, dostawca taśm mocujących.

Excellence Award: Indorama Ventures Mobility Cremona S.p.A, dostawca wzmacniających tekstyliów.

 

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).