Opony Pirelli P Zero Elect w BMW i4 M50 | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli P Zero Elect w BMW i4 M50

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2023

Opona Pirelli P Zero Elect została wybrana przez BMW M na wyposażenie nowego BMW i4 M50.

 

Najnowsze bezemisyjne coupé dołącza teraz do wielu innych samochodów BMW M, dla których Pirelli opracowuje opony z przeznaczeniem na oryginalne wyposażenie.

 

BMW i4 M50 wyznacza drogę do całkowitej elektryfikacji działu sportowego bawarskiej marki. Samochód wyposażono w dwa silniki elektryczne napędzające wszystkie cztery koła, co pozwala na osiągnięcie mocy całkowitej 544 KM (400 kW) i przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Aby poradzić sobie z wysokimi osiągami samochodu i spełnić wyjątkowe wymagania wspólne dla wszystkich pojazdów elektrycznych, Pirelli opracowało ogumienie P Zero z technologią Elect, które można rozpoznać po specjalnych oznaczeniach na ścianie bocznej opony.

 

Oprócz gwiazdki, która identyfikuje wszystkie dedykowane opony do marki BMW stosowane na oryginalne wyposażenie, logo Elect wskazuje również, że opona została specjalnie opracowana w celu uzupełnienia właściwości pojazdów typu BEV lub pojazdów hybrydowych typu plug-in, takich jak dostępny natychmiast moment obrotowy, zwiększona masa za sprawą akumulatorów oraz wymagań związanych z cichą pracą podzespołów w trakcie podróży.

 

Konstrukcja opony Pirelli została wzmocniona, aby wspierać samochód i zapewniać maksymalne osiągi nawet podczas dynamicznej jazdy sportowej. Specjalna mieszanka o wysokiej przyczepności została również opracowana tak, by zapewniać maksymalną przyczepność, gwarantując precyzyjne i efektywne prowadzenie.

Pirelli i BMW M

W 2022 roku dział motorsportowy BMW M obchodził 50-lecie powstania, przenosząc doświadczenie zdobyte w sportach motorowych na drogi publiczne. Firma Pirelli w ciągu ponad 150-letniej historii i ponad 110-letniej historii rywalizacji w sportach motorowych zgromadziła podobną praktykę, która umożliwia włoskiej marce tworzenie opon szytych na miarę dla najbardziej kultowych i prestiżowych marek wyczynowych na świecie, poprawiając wrażenia płynące z jazdy i wpływające na wyostrzenie dynamiki pojazdów.

 

Współpraca Pirelli z BMW M zaowocowała m.in.: oponami do SUV-ów X3 M i X6 M, które posiadają homologowane opony P Zero na lato i Scorpion Winter na zimę. Pirelli wyposaża również prestiżową Serię 8 w opony P Zero, a kultowe M5 CS wyłącznie w opony P Zero Corsa, dysponujące homologacją zarówno na tor, jak i na drogi publiczne.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).