Pirelli kontynuuje inwestycje w Niemczech

Pirelli kontynuuje inwestycje w Niemczech

Firma Pirelli otworzyła Centrum Wirtualnego Rozwoju (VDC) na terenie swojego oddziału w Breubergu w Hesse.

W Centrum Wirtualnego Rozwoju (VDC) zatrudnionych jest około 2500 pracowników, w tym 250 inżynierów ds. rozwoju. VDC to nowy etap rozwoju dla Pirelli w Niemczech, pozwala producentowi opon premium na wirtualne rozwijanie i testowanie swoich produktów. Przynosi to znaczne korzyści zarówno dla Pirelli, jak i jego klientów OEM w branży motoryzacyjnej.

Czas projektowania opon jest skrócony o nawet 30%, a producent opon może wytwarzać nawet o 30% mniej fizycznych prototypów. To nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również istotny wkład w zrównoważoną produkcję. Pirelli postawiło sobie za cel osiągnięcie neutralności węglowej w procesie produkcyjnym do 2030 roku. Ponadto symulator jazdy, będący częścią wirtualnego procesu projektowania opon, pozwala Pirelli osiągać wyniki o jeszcze większym stopniu precyzji niż tradycyjne metody. Jest to sposób na dążenie do coraz bardziej zadowalającej odpowiedzi na oczekiwania producentów samochodów.

wirtualny symulator Pirelli

W naszym VDC możemy rozwijać opony do samochodów, które jeszcze nie istnieją w rzeczywistości, ale są nam dostarczane przez producentów samochodów w formie modeli cyfrowych. Sztuczna inteligencja (AI) i sieci neuronowe odgrywają ważną rolę w tym innowacyjnym procesie opracowywania opon. Dzieje się tak, ponieważ znacznie przyspieszają one rozwój wirtualnych modeli. To, co kiedyś zajmowało godziny lub nawet dni, teraz często jest ukończone w zaledwie kilka sekund. To swoiste laboratorium opon wirtualnych.

Thomas Michel - Dyrektor Techniczny Pirelli w Niemczech

wirtualny symulator Pirelli

Inżynierowie Pirelli mogą wprowadzać do symulatora wirtualne wersje wszystkich modeli pojazdów dostarczonych przez producentów samochodów. Następnie rozpoczynają się testy jazdy z wirtualnymi modelami opon, podczas których inżynierowie obserwują, jaki wpływ na zachowanie pojazdu ma lub powinna mieć ingerencja w postaci sterowania, przyspieszania i hamowania wirtualnym pojazdem.

VDC, w tym symulator, obsługuje wszystkie wirtualne fazy projektowe niemieckich producentów samochodów. Wirtualnie testujemy opony zarówno do silników spalinowych, jak i opony z technologią Elect do samochodów elektrycznych i hybryd plug-in.

Florian Waffenschmidt - Kierownik VDC

Dzięki Centrum Wirtualnego Rozwoju i jego statycznemu symulatorowi jazdy, Pirelli umacnia swoją pozycję lidera innowacji w branży opon na rynku niemieckim. Połączenie symulacji najnowocześniejszych technologii, sztucznej inteligencji i doświadczonych inżynierów otwiera dla Pirelli nową erę mobilności.

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).