Nowy dyrektor zarządzający TecAlliance GmbH

Nowy dyrektor zarządzający TecAlliance

Komitet Akcjonariuszy TecAlliance podjął decyzję o mianowaniu Petera van der Galiëna na nowego dyrektora zarządzającego od 1 stycznia 2024 r.

 

Komitet Akcjonariuszy TecAlliance podjął decyzję o mianowaniu Petera van der Galiëna (55 l.) na nowego dyrektora zarządzającego TecAlliance GmbH ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Zastąpi Jürgena Bucherta (66 l.), który pod koniec roku po 22 latach pełnienia funkcji dyrektora zarządzającego TecAlliance GmbH i Caruso GmbH odchodzi na emeryturę. W 2023 roku TecAlliance osiągnie sprzedaż na poziomie ponad 117 milionów euro. Firma zatrudnia blisko 1000 osób.

 

Jürgen Buchert, TecAlliance
Jürgen Buchert, TecAlliance

Jürgen Buchert, absolwent zarządzania biznesem, rozpoczął karierę w 1989 roku u znanego producenta części, następnie piastując różne stanowiska w Niemczech i za granicą, w 2001 roku dołączył do TecCom GmbH, gdzie objął funkcję dyrektora zarządzającego. W 2010 roku połączył firmę TecDoc z TecCom, która następnie przekształciła się w TecAlliance GmbH. W kolejnych latach kolejnymi przejęciami systematycznie uzupełniał portfolio rozwiązań i zapoczątkował globalizację.

 

Dziś TecAlliance ma własne oddziały w ponad 25 krajach i jest wspierana przez profesjonalną sieć partnerów. W 2017 roku założył inicjatywę branżową dotyczącą danych telematycznych Caruso GmbH, która obecnie zyskała pozycję wiodącego dostawcy w Europie i rozszerza działalność na Amerykę oraz region Azji i Pacyfiku. Jest członkiem ważnych stowarzyszeń krajowych i międzynarodowych.

.TecAlliance wyrósł na światowego lidera rynku. Firma jest dobrze przygotowana na cyfrową transformację rynku części zamiennych i szybko rozwijającego się ekosystemu mobilności i będzie nadal oferować swoim klientom wartość dodaną dzięki modelom biznesowym opartym na danych, cyfrowym rozwiązaniom procesowym i usługom opartym na standardach. Teraz jest idealny moment, aby przekazać pałeczkę dalszego rozwoju TecAlliance jako wiodącej na świecie platformy w nowym otoczeniu rynkowym i zapewnienia jej konkurencyjności w roku 2030.

- Jürgen Buchert

 

Peter van der Galiën, TecAlliance
Peter van der Galiën, TecAlliance

Następcą na stanowisku dyrektora zarządzającego TecAlliance został Peter van der Galiën, który posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach strategii, sprzedaży i marketingu oraz cyfryzacji, a także wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowym.

 

Po studiach informatycznych, w 1992 roku Peter van der Galiën trafił do Motoroli. Przez kolejne 17 lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Motorola B.V. w Holandii i był częścią europejskiego zespołu zarządzającego oraz dyrektorem sprzedaży Motorola ECC Europe. W 2009 roku dołączył do Haynes Group jako globalny dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w HaynesPro, firmie zajmującej się profesjonalnymi danymi motoryzacyjnymi. W następstwie szybkiego rozwoju HaynesPro został w 2015 roku dyrektorem zarządzającym HaynesPro Group i dyrektorem wykonawczym w Radzie Dyrektorów Haynes Publishing P.L.C. Jest członkiem-założycielem ADPA (Automotive Data Publishers Association), europejskiego Stowarzyszenia Niezależnych Wydawców Danych Motoryzacyjnych i przez ponad sześć lat był jego wiceprezesem.

Jürgen Buchert to sprawdzony i mający dobre kontakty ekspert branżowy, który w skuteczny sposób ukształtował Grupę TecAlliance podczas swojej 22-letniej kadencji i rozwinął ją do obecnej pozycji jako rozwiązania branżowego na światowym wtórnym rynku części zamiennych. Za to jesteśmy mu winni serdeczne podziękowania. Choć bardzo żałujemy decyzji o przejściu na zasłużoną emeryturę, życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Jestem jednak bardzo zadowolony, że udało nam się znaleźć kompetentnego i wykwalifikowanego następcę w osobie Petera van der Galiëna. W imieniu całego Komitetu Akcjonariuszy życzę mu powodzenia w obliczu stojących przed nim wyzwań.

Fryer, prezes Komitetu Akcjonariuszy TecAlliance GmbH oraz wiceprezes i dyrektor generalny Global Aftermarket, PHINIA Inc. - Neil Fryer

Jestem bardzo zadowolony, że mogę zastąpić Jürgena Bucherta na stanowisku dyrektora zarządzającego TecAlliance, który z powodzeniem rozwinął firmę na światowego lidera w zakresie danych dla motoryzacyjnego wtórnego rynku części zamiennych. Nie mogę się doczekać, aby móc korzystać z osiągnięć zespołu TecAlliance i dalej rozwijać działalność TecAlliance jako globalnego gracza w dziedzinie danych motoryzacyjnych i cyfrowych procesów biznesowych. Od października Jürgen i ja będziemy ściśle współpracować, aby zapewnić efektywne przekazanie spółki, a ja będę koordynować nasze plany biznesowe z Neilem Fryerem i Komitetem Akcjonariuszy.

- Peter van der Galiën

 

Źródło: TecAlliance

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).