Rozwiązanie TecAlliance do e-fakturowania | MOTOFAKTOR

Rozwiązanie TecAlliance do e-fakturowania

Od 1 lipca 2024 r. firmy w Polsce będą musiały korzystać z e-faktur we wszystkich transakcjach B2B. TecAlliance oferuje rozwiązanie, które pomaga spełnić nowe wymagania.

Firmy, które mają siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności w Polsce, będą zobowiązane do wystawiania e-faktur w określonym formacie XML i przekazywania ich do rozliczenia do krajowego systemu KSeF (Krajowy System e-Faktur). W ramach nowego mandatu KSeF zapewni integralność i autentyczność faktury. Dodatkowy podpis nie będzie potrzebny.

 

KSeF zapewni również długoterminowe archiwum, jednak zaleca się podatnikom korzystanie z własnego archiwum w przypadku sporu z organami podatkowymi. W każdym przypadku faktury muszą być przechowywane z unikalnym identyfikatorem nadanym przez KSeF na 10 lat wraz z wizualizacją generowaną poza krajowym systemem. Firmy, które nie będą przestrzegać restrykcyjnych polskich wymogów dotyczących e-fakturowania, będą karane grzywnami.

 

Możliwe jest rozpoczęcie korzystania z systemu już podczas dobrowolnej fazy, która rozpocznie się we wrześniu 2023 r. Firmy powinny skorzystać z tej możliwości i rozpocząć przygotowania do wprowadzenia e-fakturowania z dużym wyprzedzeniem, aby zapewnić płynne przejście. W zależności od dzisiejszego procesu fakturowania wymaga to aktualizacji oprogramowania księgowego i systemu fakturowania, przejścia z procesu fakturowania papierowego na elektroniczny lub z formatu PDF na format danych strukturalnych, taki jak tXML2.5.

 

TecAlliance wyróżnia się z kilku powodów jako preferowany partner dla firm poszukujących niezawodnego dostawcy rozwiązania do e-fakturowania:

 

Fakturowanie elektroniczne zgodne z przepisami podatkowymi na poziomie międzynarodowym: TecAlliance ma udokumentowane doświadczenie w procesach stałej kontroli transakcji (CTC) i oferuje zgodne rozwiązanie zarówno dla rynku polskiego, jak i operacji transgranicznych. Dzięki doświadczeniu w krajach takich jak Meksyk, Włochy i Francja, TecAlliance zapewnia zgodność podatkową na skalę międzynarodową.

 

Zintegrowany proces od zamówienia poprzez faktury do zwrotu: Rozwiązanie TecAlliance do e-fakturowania bezproblemowo integruje się z pakietem TecCom Suite, umożliwiając firmom wymianę danych o artykułach i cenach, optymalizację zapasów poprzez propozycje zamówień, zamawianie i śledzenie realizacji zamówień oraz zarządzanie logistyką zwrotów. Procesy te są w pełni zautomatyzowane i można je bezproblemowo zintegrować z istniejącymi systemami ERP.

 

Zaprojektowany dla procesów na niezależnym rynku wtórnym (IAM): Rozwiązanie e-fakturowania TecAlliance jest specjalnie dostosowane do potrzeb IAM. Spełniając standardy branżowe i oferując najwyższą jakość danych, firmy mogą zminimalizować błędy i ograniczyć pracę manualną w całym procesie od zamówienia do wystawienia faktury.

 

Z projektem ustawy można zapoznać się pod adresem: Projekt (rcl.gov.pl) Więcej informacji na temat rozwiązania e-fakturowania firmy TecAlliance i jego zgodności z nowymi wymogami prawnymi w Polsce można znaleźć na stronie: tec.al/e-Invoicing_PL.

 

Źródło: TecAlliance

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).