Nowa spółka Tenneco spodziewa się być globalnym liderem | MOTOFAKTOR

Nowa spółka Tenneco spodziewa się być globalnym liderem

person Adrian Januszkiewicz 15/02/2019

W tym roku rozpocznie działalność DRiV Inc., notowana na giełdzie spółka Aftermarket and Ride Performance powstała z podziału Tenneco.

Po rozpoczęciu działalności DRiV będzie jednym z największych globalnych wieloliniowych i wielomarkowych dostawców obsługujących wiele marek działających na rynku części zamiennych, jednym z największych globalnych producentów oryginalnych części do układów zawieszenia układów hamulcowych stosowanych na pierwszy montaż oraz dla klientów na rynku posprzedażnym do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów ciężarowych. Centrala spółki DRiV będzie się znajdować w Chicago.

To ważny dzień, w którym możemy ogłosić nazwę i tożsamość przyszłej spółki. DRiV będzie wyjątkową nową firmą, start-upem rozpoczynającym działalność z kapitałem powyżej 6 mld USD, zbudowaną na bazie połączonych sił Tenneco, Federal-Mogul i Öhlins, skupiającą się na innowacyjności, wydajności, rozwoju marki i obsłudze klienta. Nasza globalna skala, stabilne i szanowane marki rynku posprzedażnego oraz nasze długoterminowe partnerstwo z najlepszymi na świecie producentami oryginalnego wyposażenia zapewniają nam istotną przewagę nad konkurencją. Mamy odpowiednią pozycję strategiczną, by wykorzystać najnowsze trendy, takie jak globalna ekspansja pojazdów oraz rozwój inteligentnego zawieszenia, nowe modele mobilności oraz ewolucja jazdy autonomicznej. Brian Kesseler jeden z dyrektorów generalnych Tenneco oraz przyszły prezes i dyrektor generalny DRiV

 

Nazwa DRiV symbolizuje to, czym nowa spółka ma nadzieję się stać – globalnego lidera na rynku posprzedażnym i na rynku oryginalnego wyposażenia, dążącego do postępu, który umożliwi użytkownikom optymalnie wykorzystać każdy pojazd, każdą jazdę, każdy wyścig i każdą podróż. Czarno-czerwono-srebrne logo nawiązuje do bogatego dziedzictwa w zakresie wysokich parametrów użytkowych. Ogólny wygląd logo daje poczucie pewności dzięki okrągłemu kształtowi nawiązującemu do tachometru, symbolizując prędkość, siłę i przekraczanie granic. Stylizowane litery, które składają się w nazwę spółki są czyste, dynamiczne i pochylone do przodu. Nazwa DRiV w projekcie logo zawiera znak specjalny – literę „i”, której można przypisać wiele znaczeń. Znak ten można odczytać jako literę „i” symbolizującą integralność, innowacyjność i „insight”, czyli dogłębne zrozumienie. Można go również odczytać jako cyfrę „1”, co sugeruje „jeden zespół”.

Nazwa i logo DRiV wyróżniają się na tle konkurencji zarówno wśród dostawców oryginalnego wyposażenia, jak i na rynku posprzedażnym. Symbolizują one ideę, że za każdym elementem znajdującym się w ruchu jest siła napędowa. Naszą misją jest pełnienie roli siły napędowej, która umożliwia ludziom przemieszczanie się – zwiększając komfort jazdy za pomocą różnych marek, produktów i technologii. DRiV to aktywna nazwa, kojarząca się z energią i ruchem oraz sygnalizująca, co zamierzamy dostarczać naszym klientom – najwyższy postęp w zakresie prowadzenia pojazdów. Scott Usitalo główny dyrektor spółki ds. marketingu

Działalność na rynku posprzedażnym – „Motorparts”

Działalność na rynku posprzedażnym firmy DRiV, która będzie znana jako „Motorparts”, będzie obejmować opracowywanie, produkcję i dystrybucję szerokiej gamy produktów na globalnym rynku części zamiennych do wszelkich pojazdów. Poprzez nabycie spółki Federal-Mogul w 2018 r. spółka zbudowała najlepszą w branży ofertę marek, która zapewnia jej pozycję jednego z największych globalnych dostawców części zamiennych dla globalnego rynku posprzedażnego. Jej stabilne i cieszące się renomą marki to między innymi Monroe, Champion, Öhlins, MOOG, Walker, Fel-Pro, Wagner, Ferodo, Rancho, Thrush, National, Sealed Power, Axios.

Działalność związana z oryginalnym wyposażeniem – Ride Performance

Działalność związana z oryginalnym wyposażeniem, znana jako „Ride Performance”, to jedna z największych firm na świecie specjalizujących się w tej dziedzinie, zajmująca się opracowywaniem rozwiązań, produkcją i dostawami oryginalnego wyposażenia dla najlepszych globalnych producentów, takiego jak amortyzatory, kolumny zawieszenia MacPhersona, materiały redukujące hałas i wibracje oraz klocki hamulcowe.

 

Po finalizacji zakupu spółki Federal-Mogul w październiku 2018 r., na drugą połowę 2019 r. planuje się podział Tenneco na dwie niezależne spółki notowane w obrocie publicznym. Po wydzieleniu pozostała działalność Tenneco skupi się na technologii układów napędów i będzie kontynuować działalność pod nazwą Tenneco.

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).