Przejęcie Federal-Mogul przez Tenneco oficjalnie zakończone | MOTOFAKTOR

Przejęcie Federal-Mogul przez Tenneco oficjalnie zakończone

person Adrian Januszkiewicz 3/10/2018

Tenneco Inc. ogłosił  w poniedziałek (1 października br.), że zakończył przejęcie Federal-Mogul LLC.

Dzisiejszy dzień stanowi ważny krok dla firmy Tenneco, ponieważ dążymy do przekształcenia naszej firmy w dwie silne, wiodące firmy globalne, ze skalą i elastycznością finansową, które przyczyniają się do długoterminowego tworzenia wartości. Brian Kesseler co-CEO Tenneco

 

Transakcja przejęcia, ogłoszona po raz pierwszy w drugim kwartale 2018 r., Przyspiesza tworzenie długoterminowych wartości poprzez utworzenie dwóch ukierunkowanych na produkt liderów branży na ich rynkach, o większej skali i elastyczności strategicznej i finansowej. Zamknięcie transakcji poprzedza planowane rozdzielenie połączonych przedsiębiorstw na dwie niezależne spółki notowane w obrocie publicznym poprzez nieopodatkowany podział udziałowców, którzy ustanowią spółkę Aftermarket and Ride Performance oraz Powertrain Technology. Podział powinien zakończyć się pod koniec 2019 roku.

Ta transakcja umożliwia stworzenie dwóch nowych spółek skoncentrowanych na produktach, dysponujących jeszcze silniejszymi portfolio, które pozwalają na uchwycenie wyjątkowych możliwości na swoich rynkach. Teraz, gdy zakończyliśmy przejęcie, czekamy na przyspieszenie pomyślnego dostosowania działalności i tworzenia nowych firm. Roger Wood co-CEO Tenneco

 

Zasiłek pieniężny w kwocie 800 milionów USD został sfinansowany z nowego kredytu, który zastąpi dotychczasowe linie kredytowe Tenneco i niektórych głównych zakładów Federal-Mogul LLC. Nowy kredyt składa się z 1,7 mld USD kredytu terminowego A, 1,7 mld USD kredytu terminowego B oraz kredytu odnawialnego o wartości 1,5 mld USD.

 

Firma ogłosiła również rozszerzenie swojej rady dyrektorów z 10 do 11 członków oraz wybór do zarządu Keitha Cozzy, prezesa i dyrektora generalnego Icahn Enterprises LP, zgodnie z warunkami zakupu Federal-Mogul.

 

Źródło: Tenneco

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).