Laboratorium Elektromobilności od LG Energy Solution Wrocław

Laboratorium Elektromobilności od LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław ufunduje profesjonalne Laboratorium Elektromobilności dla studentów Politechniki Wrocławskiej.

 

LG Energy Solution Wrocław jest jednym z największym inwestorów Dolnego Śląska i największym prywatnym pracodawcą regionu. Wypełnia także obowiązki wobec społeczności lokalnej i młodego pokolenia. Spółka od dawna wspiera szkoły techniczne i uczelnie wyższe z regionu i całej Polski poprzez organizację staży, programów rozwojowych, konkursów i wsparcie inicjatyw uczniów i studentów. Umowa darowizny dla Politechniki Wrocławskiej jest kolejnym krokiem w budowaniu lepszej przyszłości dla nowych pokoleń.

LG Energy Solution Wrocław wspiera młode talenty

LG Energy Solution Wrocław przekazało ponad 600 tysięcy złotych na rozwój studentów Politechniki Wrocławskiej. Uroczyste podpisanie umowy darowizny odbyło się 7 grudnia 2022 roku. Dotacja LG Energy Solution Wrocław dla uczelni umożliwi powstanie specjalistycznego laboratorium, w którym studenci zdobędą doświadczenie i poszerzą techniczną wiedzę.

LG Energy Solution Wrocław rozwija się dzięki największym talentom: specjalistom i ekspertom z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska. To tutaj tworzymy najnowocześniejsze technologie, również we współpracy ze środowiskiem akademickim. Cieszymy się, że możemy wspierać Politechnikę Wrocławską i jej studentów. Wierzymy, że nasz wkład przyczyni się do rozwoju wielu utalentowanych młodych ludzi – kadr przyszłości. Wspólnie będziemy przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki i umacniać pozycję Polski jako europejskiego lidera prężnie rozwijającej się branży elektromobilnej. Wsparcie młodego pokolenia to jedno z zadań LG Energy Solution Wrocław, wpisujące się w strategię ESG „We CHARGE toward a better future”. LG Energy Solution Wrocław w tym duchu wspiera właśnie placówki edukacyjne, przyczyniając się do rozwijania utalentowanych ludzi, dzięki którym serce europejskiej elektromobilności będzie bić jeszcze mocniej. Dla LG młodzi, utalentowani ludzie to ogromna wartość, przyszłość Polski.

Prezes LG Energy Solution Wrocław - Jangha Lee

 

Laboratorium Elektromobilności będzie wyposażone m.in. w silnik prądu stałego z magnesami trwałymi, specjalizowany zasilacz do napędów elektrycznych, model roweru elektrycznego czy zestaw elementów do badań ogniw paliwowych.

Dzięki wsparciu na naszym wydziale powstanie Laboratorium elektromobilności dedykowane przede wszystkim studentom naszego nowego kierunku. Podpisana dziś umowa jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy, a za przekazaną kwotę zakupione zostaną m.in. układy energoelektroniczne związane z pojazdami elektrycznymi.

prof. Politechniki Wrocławskiej, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju - dr hab. inż. Mateusz Dybkowski

 

Dotacja na budowę laboratorium to nie jedyne wsparcie dla Politechniki Wrocławskiej. LG Energy Solution Wrocław objęło także patronat nad kierunkiem Elektromobilność prowadzonym na Wydziale Elektrycznym uczelni.

W roku akademickim 2021/2022 uruchomiliśmy na naszym wydziale nowy kierunek studiów – elektromobilność. Do jego prowadzenia i dalszego rozwoju potrzebujemy odpowiedniej bazy laboratoryjnej. Nie wszystkie urządzenia jesteśmy w stanie pozyskać sami m.in. ze względu na ich wysoki koszt, dlatego właśnie nawiązaliśmy współpracę z firmą LG Energy Solution Wrocław, która wspiera nas w tym zakresie.

- prof. Waldemar Rebizant

Podwrocławski hub elektromobilności

Polska jest jednym ze światowych liderów elektromobilności. Jest największym w Europie i piątym na świecie dostawcą baterii litowo-jonowych i ich komponentów do samochodów elektrycznych. W 2021 roku wartość eksportu w tym obszarze osiągnęła ponad 6,5 mld euro.

 

W parku technologicznym zajmującym powierzchnię ponad 100 hektarów, pracuje ponad 10 tys. osób. Po osiągnięciu maksymalnych mocy produkcyjnych zakładu (115 GWh) powstanie kolejne 1000 miejsc pracy. LG Energy Solution Wrocław zapewnia pracownikom jak najlepsze środowisko pracy i wygodę w codziennym życiu.

 

Kształtowanie odpowiedzialnych i proekologicznych postaw to jedno z założeń globalnej wizji ESG. Promując elektromobilność, LG Energy Solution Wrocław prowadzi zarówno akcje ogólnopolskie jak największy test pojazdów elektrycznychEV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, jak i lokalne, m.in. akcja „Wygraj auto elektryczne na weekend„, w której każdy pracownik ma szansę na przejażdżkę jednym z trzech samochodów napędzanych bateriami LG Energy Solution.

 

Źródło: LG Energy Solution

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).