EV Experience: za nami II Zlot Pojazdów Elektrycznych | MOTOFAKTOR

EV Experience: za nami II Zlot Pojazdów Elektrycznych

person Adrian Januszkiewicz 27/06/2022

Podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław na torze Modlin odbył się drugi zlot pojazdów elektrycznych, organizowany przez EV Klub Polska.

 

W jednym dniu udało nam się zgromadzić ponad 200 kierowców pojazdów elektrycznych oraz jeszcze większe grono fanów bezemisyjnego transportu. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że e-rewolucja nabiera coraz większego rozpędu. Na Torze Modlin pojawiło się ponad 200 samochodów. Następnie wszystkie auta uczestniczyły w paradzie na obiekcie – powiedział Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

 

By dojechać na Tor Modlin użytkownicy zeroemisyjnych pojazdów musieli w niektórych przypadkach pokonać setki kilometrów. Wśród zgromadzonych nie zabrakło samochodów i ich właścicieli z m.in. Warszawy, Kutna, Kraśnika, Poznania, Kłobucka, Torunia, Działdowa, Katowic, Bydgoszczy, Pucka, Białegostoku, Gdyni, Łask czy Krakowa. To pokazuje, że dystans nie stanowi problemu. Każdy z pojazdów bez problemu dotarł na miejsce wydarzenia, gdzie wszyscy zgromadzeni mogli nie tylko podziwiać, ale też porozmawiać z użytkownikami i rynkowymi ekspertami.

 

Dziś już chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, w którym kierunku zmierza branża automotive. Przyszłość motoryzacji wyznaczają dwie wartości – elektromobilność oraz zeroemisyjność. Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu. LG Energy Solution Wrocław jako największy producent baterii litowo-jonowych w Europie z dumą wspiera inicjatywy promujące elektromobilność. Dowodem na to jest znaczna liczba zgromadzonych na Torze Modlin pojazdów posiadająca akumulatory trakcyjne naszej produkcji. To właśnie nasze zeroemisyjne pojazdy otwierały i zamykały paradę aut elektrycznych podczas zlotu na Torze w Modlinie. Jesteśmy dumni, mogąc stać na czele tych, którzy razem z nami walczą o przyszłość elektromobilności – komentuje Agata Marcinkiewicz, Rzecznik Prasowy LG Energy Solution Wrocław.

 

II Zlot EV klubu Polska, który miał miejsce na Torze Modlin podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, był również doskonałą okazją, by z bliska przyjrzeć się najbardziej popularnym w Polsce markom i modelom samochodów elektrycznych. Dominowały samochody Tesli (Model 3, Model Y i Model S). Można było także zobaczyć takie samochody jak: Mercedes EQA, EQE, EQS i EQV, Hyundai Ioniq 5 oraz Kona Electric, Audi e-tron, Peugeot e-208, Skoda Citigo-e, Renault Zoe, Skoda Enyaq, Audi Q4 i Q4 Sportback, Chevrolet Bolt, Citroen C-Zero, Kia e-Soul, Volkswagen ID.4, Ford Mustang Mach-E, Nissan Leaf, Seres 5, Fiat 500e czy SsangYong Korando e-Motion. Nie zabrakło też unikatowej na skalę kraju elektrycznej Syreny. Słowem, pełne spektrum modeli dostępnych zarówno w Polsce i w Europie, jak i za Oceanem.

Zwieńczeniem dnia pełnego emocji było starcie prywatnych pojazdów elektrycznych na torze sportowym Toru Modlin. W szranki stanęli właściciele e-aut, których zadaniem było wykręcenie jak najlepszego czasu przejazdu. Najlepsze czasy uzyskali kierowcy Tesli Model 3 Performance: Marcin Stefański (1:02,4), Gabor Wnuk (1:09,5) oraz Maciej Drzewiecki (1:11,3).

 

Tegoroczny zlot pojazdów elektrycznych obfitował w dodatkowe atrakcje. Wśród nich nie można zapomnieć o wyścigach pojazdów elektrycznych. Właściciele samochodów elektrycznych, którymi przyjechali na tor wystartowali w okrążeniach na czas. Najlepsza czasówka dawała przepustkę do kolejnej serii. W efekcie w finale wystartowało pięć pojazdów – podsumował Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

 

Źródło: EV Klub Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).