LG Energy Solution rozpoczął działalność | MOTOFAKTOR

LG Energy Solution rozpoczął działalność

1 grudnia br. LG Chem wydzielił nową spółkę zależną - LG Energy Solution - która będzie odpowiedzialna za rozwiązania m.in. do aut elektrycznych.

Na uroczystej inauguracji spółki LG Energy Solution odbyło się zgromadzenie inauguracyjne i posiedzenie zarządu, które wyznaczyły Kim Jong Hyuna na stanowisko prezesa.

 

Kim Jong Hyun dołączył do LG Household & Health Care w 1984 r., a następnie pracował w biurze prezesa Grupy LG, był szefem działu LG Chem Rubber/Specialty Polymers, szefem działu IT & New Application Battery oraz szefem działu Advanced Automotive Battery Division, a ostatecznie prezesem Energy Solution Company w 2018 roku, umieszczając dywizję akumulatorów na pozycji numer 1 na świecie.

LG Energy Solution z niezachwianym duchem wyzwań było pionierem dla koreańskiego przemysłu akumulatorowego, który praktycznie nie istniał, przezwyciężyło wiele obaw i trudności, a ostatnio stało się pierwszą firmą, która utorowała fundamenty pod tworzenie zysków strukturalnych w branży akumulatorów do pojazdów elektrycznych przed jakimkolwiek innym konkurentem. dało nam się teraz wydzielić firmę, aby sięgnąć po wyższe marzenia, a teraz wyruszyliśmy w wielką podróż. Ta podróż jest drogą LG Energy Solution do stania się wiodącą, przyjazną dla środowiska firmą, która zapewnia wyższą wartość niż oczekiwano dzięki najlepszym technologiom i jakości, jednocześnie innowacyjnie poprawiając jakość życia ludzkości, a co ważniejsze, sposób, aby dać największą wartość każdemu z naszych członków, którzy rozwijają się razem z firmą i odczuwają dumę. Nasze dotychczasowe osiągnięcia są większe, niż myślicie, i proszę, abyście uwierzyli w tę moc i z ufnością otworzyli drzwi na przyszłość.

nowo wybrany prezes LG Energy Solution - Kim Jong Hyun

 

Nowa korporacja otrzymała nazwę „LG Energy Solution”, a jej nazwa ma reprezentować „wyspecjalizowaną firmę oferującą różne rozwiązania energetyczne, aby stworzyć lepszy świat”.

 

LG Energy Solution zatrudnia około 22 000 osób (około 7 000 w Korei i 15 000 za granicą) na całym świecie i posiada globalny system biznesowy obejmujący bazy produkcyjne w Ochang w Korei, Michigan w USA, Xingang/Binjiang w Chinach i we Wrocławiu w Polsce oraz Centra technologiczne R&D w Daejeon w Korei, Troi w USA, Nanjing w Chinach i Frankfurcie w Niemczech.

 

Oczekiwane przychody w tym roku szacuje się na 13 bilionów wonów (ponad 44 mld zł), a planowane jest osiągnięcie 30 bilionów wonów (ponad 101,5 mld zł) sprzedaży do 2024 roku, aby stać się „najlepszym na świecie producentem rozwiązań energetycznych”.

 

W tym celu LG Energy Solution planuje rozszerzyć inwestycje we właściwym czasie i miejscu, aby wzmocnić swoją konkurencyjność biznesową i być liderem na rynku, wykorzystując zaawansowane technologie procesowe, takie jak innowacyjne produkty o wysokiej wydajności i inteligentne fabryki.

 

Co więcej, planuje również być konkurencyjnym w sektorze E-Platform, który oferuje różne usługi przez cały cykl życia akumulatorów, w tym opiekę nad akumulatorami/dzierżawę/ładowanie/ponowne użycie itp., jednocześnie przyczyniając się do rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i ulepszania społecznych wartości baterii.

 

Ponadto w planach jest ciągłe przyspieszanie wzrostu poprzez przyspieszenie rozwoju technologii akumulatorów nowej generacji, takich jak rozwój akumulatorów półprzewodnikowych i akumulatorów litowo-siarkowych.

 

W międzyczasie pierwszym prezesem zarządu LG Energy Solution zostanie dyrektor generalny Hak Cheol Shin.

 

LG Energy Solution wyjaśniło powód swojego powołania, stwierdzając, że dyrektor generalny Shin przyczynił się do maksymalizacji efektów synergii ze spółką macierzystą LG Chem oraz ma doświadczenie i zrównoważone postrzeganie globalnych firm, co ma mieć pozytywny wpływ na biznes baterii, czyli w dużej mierze oparte na zagranicznych biznesach.

 

Źródło: LG Chem

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).