Kolejne retrofity LED od OSRAM z czeską legalizacją | MOTOFAKTOR

Kolejne retrofity LED od OSRAM z czeską legalizacją

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zatwierdziło do użytku kolejne retrofity OSRAM, tym razem to Night Breaker LED w typie H4.

 

Podobnie jak w przypadku retrofitów H7, lampy OSRAM Night Breaker LED H4 są pierwszymi zatwierdzonymi diodowymi źródłami do stosowania w światłach mijania i drogowych w tej wersji u naszych czeskich sąsiadów. Lista pojazdów, w których można legalnie stosować retrofity LED (zarówno w typie H7, jak i H4) jest stale poszerzana, a obecnie obejmuje już pojazdy 25 marek. Kierowcy nie muszą wozić ze sobą żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy, że na reflektorze umieszczą naklejki potwierdzające dopuszczenie, otrzymane wraz z zakupionymi lampami. Z aktualnym spisem pojazdów, wymogami i instrukcją montażu kierowcy mogą zapoznać się na stronie: www.led-legalne.cz.

 

Dopuszczenie retrofitów do ruchu nie byłoby możliwe, gdyby nie ich parametry i jakość. Konstrukcja linii OSRAM Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet o 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Retrofity zapewniają światło jaśniejsze nawet do 230% w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki swojej odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi, a ich temperatura barwowa wynosi 6000 kelwinów. Na produkowane we Włoszech retrofity linii Night Breaker LED producent udziela aż czteroletniej gwarancji.

OSRAM Night Breaker LED w typie H4, Źródło: OSRAM

Portfolio Night Breaker LED zawiera także szereg akcesoriów ułatwiających montaż i korzystanie z retrofitów – specjalne adaptery umożliwiają instalację, redukują olśnienie i poprawiają dystrybucję światła, a rozwiązanie LEDriving Smart Canbus pozwala na uniknięcie komunikatów o błędach zgłaszanych przez komputer pokładowy oraz zapobiega migotaniu.

 

W 2020 r. retrofity OSRAM Night Breaker LED (w wersji H7) jako pierwszy tego typu produkt na rynku, zostały dopuszczone do użytku na drogach publicznych w niektórych modelach samochodów w Niemczech. Dziś, zarówno w wersji H7, jak i H4, można je legalnie stosować także na drogach w Austrii, Chorwacji, Francji i Czechach. Fakt wprowadzania ich do użytkowania w kolejnych krajach europejskich to dowód na wysoką jakość lamp, ich komponentów, a także na bezpieczeństwo użytkowania.

 

Jak dotąd ograniczoną homologację drogową retrofity linii Night Breaker LED poza Czechami otrzymały też m.in. w NiemczechAustrii, Chorwacji.

 

Źródło: OSRAM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).