Kolejne retrofity LED od OSRAM z czeską legalizacją | MOTOFAKTOR

Kolejne retrofity LED od OSRAM z czeską legalizacją

person Redakcja 25/01/2023

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zatwierdziło do użytku kolejne retrofity OSRAM, tym razem to Night Breaker LED w typie H4.

 

Podobnie jak w przypadku retrofitów H7, lampy OSRAM Night Breaker LED H4 są pierwszymi zatwierdzonymi diodowymi źródłami do stosowania w światłach mijania i drogowych w tej wersji u naszych czeskich sąsiadów. Lista pojazdów, w których można legalnie stosować retrofity LED (zarówno w typie H7, jak i H4) jest stale poszerzana, a obecnie obejmuje już pojazdy 25 marek. Kierowcy nie muszą wozić ze sobą żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy, że na reflektorze umieszczą naklejki potwierdzające dopuszczenie, otrzymane wraz z zakupionymi lampami. Z aktualnym spisem pojazdów, wymogami i instrukcją montażu kierowcy mogą zapoznać się na stronie: www.led-legalne.cz.

 

Dopuszczenie retrofitów do ruchu nie byłoby możliwe, gdyby nie ich parametry i jakość. Konstrukcja linii OSRAM Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet o 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Retrofity zapewniają światło jaśniejsze nawet do 230% w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki swojej odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi, a ich temperatura barwowa wynosi 6000 kelwinów. Na produkowane we Włoszech retrofity linii Night Breaker LED producent udziela aż czteroletniej gwarancji.

OSRAM Night Breaker LED w typie H4, Źródło: OSRAM

Portfolio Night Breaker LED zawiera także szereg akcesoriów ułatwiających montaż i korzystanie z retrofitów – specjalne adaptery umożliwiają instalację, redukują olśnienie i poprawiają dystrybucję światła, a rozwiązanie LEDriving Smart Canbus pozwala na uniknięcie komunikatów o błędach zgłaszanych przez komputer pokładowy oraz zapobiega migotaniu.

 

W 2020 r. retrofity OSRAM Night Breaker LED (w wersji H7) jako pierwszy tego typu produkt na rynku, zostały dopuszczone do użytku na drogach publicznych w niektórych modelach samochodów w Niemczech. Dziś, zarówno w wersji H7, jak i H4, można je legalnie stosować także na drogach w Austrii, Chorwacji, Francji i Czechach. Fakt wprowadzania ich do użytkowania w kolejnych krajach europejskich to dowód na wysoką jakość lamp, ich komponentów, a także na bezpieczeństwo użytkowania.

 

Jak dotąd ograniczoną homologację drogową retrofity linii Night Breaker LED poza Czechami otrzymały też m.in. w NiemczechAustrii, Chorwacji.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).